Dzień Energetyka w Bełchatowie. Pracownicy odbierali medale, a prezes PGE mówił o przyszłości energetyki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uroczysta akademia z okazji tegorocznego Dnia Energetyka odbyła się w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie. Nie zabrakło przemówień, gratulacji i medali dla zasłużonych pracowników. Co o przyszłości bełchatowskiej elektrowni mówi decydenci z PGE?

To były obchody zupełnie inne niż te z poprzednich lat. Ze względu na pandemię koronawirusa w tegorocznej akademii z okazji Dnia Energetyka mogła wziąć ograniczona liczba osób. W trakcie uroczystości kilkadziesiąt osób uhonorowano odznaczeniami państwowymi i branżowym. Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz za propagowanie idei czerwonokrzyskiej Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany Mariusz Warchoł, pracownik Elektrowni Bełchatów. Wręczono także 22 Złote Medale za Długoletnią Służbę, 17 odznaczeń za zasługi dla energetyki oraz jeden dyplom za zaangażowanie w rozwój innowacyjności.

Prezes PGE Wojciech Dąbrowski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że pomimo pandemii, PGE zachowało najwyższe standardy bezpieczeństwa i bez zakłóceń wypełniała misję, którą jest zagwarantowanie stabilnych dostaw energii elektrycznej. Odniósł się także do postępujących przemian w energetyce, z którymi również musi zmierzyć się PGE. Podkreślił, że przed koncernem, jak i przed całą branżą energetyczną stoją wielkie wyzwania związane z transformacją energetyczną.

- Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja to aspekty, które już dziś wpływają na sektor energetyczny, determinując prace zarządu PGE i spółek z naszej Grupy Kapitałowej. Zmiany otoczenia gospodarczego, wynikające także z pandemii koronawirusa, skłoniły nas do intensyfikacji prac nad nową strategią Grupy Kapitałowej PGE, której osią będzie zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy. Jesienią przedstawimy plan na kolejne lata, wizję Grupy nowoczesnej, która sprosta współczesnym wyzwaniom. Chcę jednak podkreślić, że kwestie społeczne mają dla nas kluczowe znaczenie, zaś każdą decyzję, która będzie podejmowana w przyszłości, poprzedzą nie tylko szczegółowe analizy i uważna rozmowa ze Stroną Społeczną, ale też będzie ona uwzględniać dobro naszych pracowników – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Do transformacji polskiej energetyki odniosła się także w swoim wystąpieniu prezes zarządu PGE GiEK Wioletta Czemiel-Grzybowska.

- Dzisiaj PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna włącza się w przemianę polskiej energetyki, z pełnym przekonaniem, że będzie to przemiana skuteczna. Naszym największym atutem są bowiem ludzie - znakomici specjaliści, pracujący zarówno bezpośrednio przy wydobyciu węgla i wytwarzaniu energii, jak też ci dbający o pozostałe obszary działalności Spółki. Mając takich pracowników możemy być spokojni o dalsze funkcjonowanie i śmiało podejmować kolejne - nawet najtrudniejsze - wyzwania – podkreślała Wioletta Czemiel-Grzybowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE