reklama
reklama

Dzień Dobry Bełchatów wśród dziesięciu zwycięskich redakcji z całej Europy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: International Press Institute

Dzień Dobry Bełchatów wśród dziesięciu zwycięskich redakcji z całej Europy - Zdjęcie główne

foto International Press Institute

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaDzień Dobry Bełchatów jako jedyny portal z Polski znalazł się na liście 10 europejskich redakcji zakwalifikowanych do programu Inkubator Nowych Mediów tworzonego przez International Press Institute. Co ciekawe, wstępne komunikaty prasowe, jako zwycięzcę z Polski wskazywały PAP. Dzień później jednak rządową agencję w gronie laureatów zastąpił serwis www.ddbelchatow.pl.
reklama

Portal Dzień Dobry Bełchatów zakwalifikował się do programu Inkubator Nowych Mediów. Zgłoszenie naszej redakcji zostało wybrane spośród 78 wniosków z 25 krajów. International Press Institute zadecydował, że to właśnie portal Dzień Dobry Bełchatów powinien znaleźć się wśród 10 redakcji z całej Europy, które będą mogły rozwijać się i korzystać ze wsparcia specjalistów.

- Niezależne jury składające się z ekspertów branżowych wybrało newsroomy na podstawie wykazania się głębokim zrozumieniem swoich odbiorców i strategicznym podejściem do ich modelu biznesowego – wyjaśnia International Press Institute.

Jak przekazał „Press.pl” początkowo wśród redakcji, które dostaną grant, pojawiła się Polska Agencja Prasowa. Było to niemałym zaskoczeniem, ponieważ byłoby to jedyne medium podlegające rządowi, które znalazło się na liście. Pomyłkę szybko jednak naprawiono i w gronie zwycięzców znalazł się portal Dzień Dobry Bełchatów.

reklama

Udział w Inkubatorze Nowych Mediów jest również okazją do wprowadzania nowych rozwiązań dla naszych Czytelników. Dzięki pozyskanemu wsparciu już niedługo nasi odbiorcy będą mogli w jeszcze szybszy sposób dowiedzieć się o nowych informacjach z Bełchatowa i regionu.

Oprócz naszego portalu do Inkubatora Nowych Mediów IPI zakwalifikowały się również:

  • „Mecseki Müzli” - cotygodniowy biuletyn redakcyjny z Węgier, którego misją jest dostarczanie „zdrowej diety opartej na wiadomościach” mieszkańcom miasta Pécs na południu.
  • Niemiecki „Karakaya Talks” wsłuchujący się w głos pokolenia „Z” oferujący młodym ludziom z marginalizowanych grup możliwość tworzenia reportaży, których celem jest zwiększenie udziału młodzieży w społeczeństwie i demokracji.
  • „Sojka” - białoruski magazyn cyfrowy, wydany za granicą pod koniec 2021 roku, charakteryzujący się m.in. oryginalnym stylem wizualnym, treściami informacyjnymi i praktycznymi.
  • „Namir Media” publikujący ukraińskie wiadomości dla młodych ludzi, głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych.
  • Założone w Portugalii „Almadense” przekazujące mieszkańcom Almady, pustyni informacyjnej, przydatnych wiadomości na lokalne tematy, które mają wpływ na ich życie.
  • „Backstage Białorusi” założona w 2022 roku strona internetową i kanał na Instagramie skierowany do młodych kreatywnych Białorusinów na Litwie.
  • „Baynana” - służący społeczności arabskojęzycznej w Hiszpanii. Oferuje wysokiej jakości dziennikarstwo w ich języku ojczystym.
  • „Centro di giornalismo permanente” pracujący we Włoszech nad stworzeniem modelu samowystarczalnego dziennikarstwa opartego na współpracy. Tworzy wysokiej jakości informacje na różne tematy, od migracji i konfliktów po przestępczość zorganizowaną i kwestie ochrony środowiska we Włoszech.
  • „Tech Wave Development” z Rumunii, który opracowuje narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, mające pomóc dziennikarzom i użytkownikom w pogłębieniu wiedzy na temat sposobów rozpowszechniania dezinformacji.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama