Reklama

Dyrektor Hotelu Sport straciła posadę. Ciąg dalszy tsunami kadrowego w PGE GiEK

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor Hotelu Sport straciła posadę. Ciąg dalszy tsunami kadrowego w PGE GiEK - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne zmiany personalne w spółkach zależnych PGE. Nowy prezes Elbestu odwołał ze stanowiska dyrektora Hotelu Sport w Bełchatowie. Edyta Sapis-Drozdek, radna powiatowa PiS z Radomska, to kolejna osoba powiązana z parlamentarzystami z regionu, która straciła posadę.

Ciąg dalszy tsunami kadrowego w oddziałach i spółkach zależnych PGE. Tym razem z posadą pożegnała się Edyta Sapis-Drozdek, dotychczasowy dyrektor Hotelu Sport w Bełchatowie.

- Potwierdzamy, że dotychczasowy dyrektor Hotelu Sport został odwołany. W ramach działań restrukturyzacyjnych, kierowanie Hotelem Sport zostało przejęte przez menadżera OSW Wawrzkowizna, który będzie zarządzał zespołem obiektów – poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak dodaje, spółka Elbest nie przeprowadzała w ostatnim czasie zmian na stanowiskach dyrektorskich w innych placówkach.Warto zauważyć, że Edyta Sapis-Drozdek to radna PiS w powiecie radomszczańskim, powiązana z posłanką PiS z Radomska – Anną Milczanowską.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu koncern PGE GiEK poinformował o wznowieniu działalności przez Hotel Sport. Od 8 czerwca do dyspozycji gości są wszystkie pokoje hotelowe wraz z restauracją. Jak zapewnia spółka Elbest, osobom odwiedzającym obiekt zostaną zapewnione wszelkie środki bezpieczeństwa. W obiekcie wdrożono wszystkie niezbędne procedury i środki prewencyjne, dotyczące utrzymania szczególnej higieny i czystości w czasie epidemii koronawirusa.

– Skróciliśmy do minimum czas meldunku i przebywania w recepcji. Naszych Gości zachęcamy do rozliczeń bezgotówkowych, a także do kontaktu telefonicznego. W Hotelu Sport mogą przebywać wyłącznie osoby, które mają rezerwację lub korzystają z restauracji. Ponadto, po obiekcie należy poruszać się w maseczce. Dotyczy to również restauracji, aż do momentu zajęcia miejsca przy stoliku. Należy pamiętać, że wszelkie posiłki, również te serwowane w formie bufetu, nakłada kelner. Goście hotelowi proszeni są również o zachowanie dwumetrowego dystansu od innych osób – mówi Michał Król, prezes spółki Elbest.

Jaki informuje PGE GiEK, Hotel Sport jeszcze do niedawna widniał na liście obiektów wyznaczonych do utworzenia tzw. izolatoriów dla szpitali zakaźnych i jednoimiennych w związku z epidemią COVID-19. Z końcem maja hotel został usunięty z listy tego typu obiektów.

- Na początku czerwca zakończono wszelkie niezbędne działania w zakresie dekontaminacji pomieszczeń byłego izolatorium. W praktyce oznacza to, że cały obiekt wraz z wyposażeniem został odkażony – czytamy w komunikacie PGE GiEK.

Od kilku miesięcy trwa restrukturyzacja w spółce Elbest, która przez ostatnie lata generowała ogromne straty. Związki zawodowe ujawniły, że w sięgnęły one łącznie blisko 100 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. „Elbest tonie, straty sięgają już 100 mln zł! Czy nowy prezes z ramienia PiS wyciągnie spółkę z tarapatów?” Niespełna miesiąc temu w spółce wymieniono prezesa. Został nim Michał Król , były radny PiS w Łodzi i łódzkim sejmiku, który z zawodu jest… adwokatem i niewiele dotąd miał wspólnego z branżą hotelarską.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE