reklama

Dyrektor Greenpeace chce zostać... prezesem PGE. ''Potrzeba szefa z innym sposobem myślenia''

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor Greenpeace chce zostać... prezesem PGE. ''Potrzeba szefa z innym sposobem myślenia'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaTo nie żart. Dyrektor Greenpeace Polska postanowił ubiegać się o fotel prezesa Polskiej Grupy Energetycznej. Koncern kilka tygodni ogłosił bowiem konkurs i kandydaci mogą aplikować o stanowisko. Jaki ma pomysł na zarządzanie największym koncernem energetycznym w kraju?

Takiego scenariusza Polska Grupa Energetyczna z pewnością się nie spodziewała, gdy ogłaszała konkurs na prezesa zarządu w koncernie. Swoją kandydaturę w wyścigu o fotel prezesa energetycznego giganta złożył bowiem… Dyrektor Programowy Greenpeace’u – Paweł Szypulski. Program z jakim zamierza wystartować do konkursu zdecydowanie różni się od rządowych planów na energetykę w naszym kraju. Zdradza, że chciałby odejścia od spalania węgla do 2030 roku i szybkiego rozwoju odnawialnych źródeł energii. Sprzeciwia się też inwestowaniu w elektrownię atomową, bo jest to zbyt kosztowne.

- Nie da się dłużej prowadzić biznesu, jakby kryzys klimatyczny nie istniał. Nauka jednoznacznie wskazuje, że mamy zaledwie 10 lat na radykalne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Jeśli tego nie zrobimy, czeka nas katastrofa klimatyczna. Nie będzie PGE na martwej planecie. Co więcej rynek brutalnie zweryfikował dotychczasową strategię PGE i spółka jest dzisiaj w poważnym kryzysie – przekonuje Paweł Szypulski.

Dyrektor Greenpeace Polska zapewnia, że dokładnie zapoznał się z kryteriami, jakie musi spełniać prezes zarządu PGE. Uważa, że wszystkie wymogi spełniać.

- PGE potrzebuje nowego otwarcia i zarządu pochodzącego z innego środowiska, z innym sposobem myślenia. Szefa, który będzie rozumiał uwarunkowania rynkowe i regulacyjne, w których obecnie muszą funkcjonować spółki energetyczne - przekonywał Szypulski na zorganizowanej konferencji prasowej.

W internetowym wystąpieniu nawiązał do bełchatowskiej kopalni i… Ekspozycji PGE Giganty Mocy, na stronie której znalazł ciekawe porównania wielkości bełchatowskiej odkrywki, które zinterpretował na swój sposób.

- Pole Bełchatów jest tak gigantyczną dziurą, że mogłoby stanowić grobowiec dla całej ludzkości. Taką porównanie można znaleźć na stronie internetowej Gigantów Mocy. Taka informacja realistycznie opowiada o przyszłości jaka nas czeka, jeśli PGE nie odejdzie od węgla. Możliwe, że będziemy potrzebowali grobowca dla całej ludzkości, nawet jeśli nie będzie on w Bełchatowie - mówi Paweł Szypulski.

Zgłoszenia do konkursu na prezesa PGE mają być przyjmowane do 14 lutego. Otwarcie kopert nastąpi w siedzibie spółki 17 lutego. Jaki informuje koncern, rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami rozpoczną się od 19 lutego. Jakie są wymagania wobec startujących w konkursie? Kandydat na stanowisko prezesa zarządu powinien posiadać wykształcenie wyższe, a także co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych oraz w branży energetycznej. Wymagane jest również w doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami ludzkimi, czy we wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami i organizacjami.Dodatkowym atutem będzie m.in. znajomość języka angielskiego; dyplom MBA, stopień doktora lub ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania, nauk ekonomicznych lub technicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE