Reklama

Reklama

Dwie drogi koło Bełchatowa zostaną przebudowane. Konserwator zabytków stawia jednak wymóg

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Dwie drogi koło Bełchatowa zostaną przebudowane. Konserwator zabytków stawia jednak wymóg - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podpisała umowę na kolejne inwestycje drogowe. Tym razem roboty zaplanowano w Oleśniku i Wielopolu. W tej drugiej miejscowości część drogi będzie z kostki bitumicznej, bo taki jest wymóg konserwatora zabytków. Koszt przebudowy dwóch jezdni to ponad 3,2 mln zł.

Reklama

Wyłoniony w przetargu wykonawca prace najpierw rozpocznie na drodze w Oleśniku. Najprawdopodobniej na początku wakacji. Przebudowana zostanie droga, która biegnie obok świetlico-kaplicy. Jak informuje gmina, prace zostaną przeprowadzone na odcinku 828 metrów. Zaplanowano położenie nowej nawierzchni o szerokości 4-4,5 metra oraz pobocza. Droga zostanie też odwodniona, przebudowane zostaną zjazdy, powstanie też nowe oznakowanie. Koszt robót w Oleśniku to ponad 1,5 mln zł.

Gmina planuje też przebudowę drogi w Wielopolu, która biegnie od krajowej „74” w kierunku parku. W tej lokalizacji roboty będą realizowane na odcinku ponad pół kilometra. Wzdłuż zabytkowego parku ułożona zostanie nawierzchnia z kostki bitumicznej, bo taki jest wymóg konserwatora zabytków. Na pozostałym remontowanym fragmencie jezdni pojawi się tradycyjna nawierzchnia asfaltowa. Przebudowana droga zyska również pobocza, nowe oznakowanie i odwodnienie. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy