Reklama

Duda straci Bełchatów? Zaskakujące wyniki sondy

Opublikowano:
Autor:

Duda straci Bełchatów? Zaskakujące wyniki sondy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za kilka dni czeka nas druga tura wyborów prezydenckich. W związku z tym, postanowiliśmy za pośrednictwem mediów społecznościowych, zapytać was, na kogo zagłosujecie tym razem. W sondzie wzięło udział ponad 3 tysiące naszych czytelników. Minimalnie zwyciężył w niej Rafał Trzaskowski.

Cała Polska żyje dziś zbliżającą się drugą turą wyborów prezydenckich, w której zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Podczas pierwszej tury, zdecydowaną przewagę uzyskał kandydat ubiegający się o reelekcję – w skali kraju, Andrzej Duda otrzymał bowiem 43,5% poparcia. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 30,46% obywateli, którzy poszli do urn wyborczych.

W regionie Bełchatowa, ta różnica była jeszcze większa. W skali powiatu, Andrzej Duda uzyskał poparcie na poziomie 57,37%, Rafała Trzaskowskiego poparło natomiast 17,8% mieszkańców. W gminie Bełchatów ten stosunek wynosił 62,6 % do 13,9%, w samym Bełchatowie natomiast 52,13% do 22% na korzyść Andrzeja Dudy.

Tydzień temu na naszym profilu Facebook-owym pojawiła się sonda – zapytaliśmy czytelników o to, na kogo zagłosują podczas drugiej tury. W głosowaniu wzięło udział ponad 3 tys. osób, a jej wynik może być zaskakujący, zwyciężył bowiem Rafał Trzaskowski, uzyskując 51% głosów.

Co ciekawe, uzyskany wynik w pewnym stopniu pokrywa się z najnowszymi sondażami. Jak informuje Wirtualna Polska:

- Z przeprowadzonego przez IBRIS dla WP sondażu wynika, że gdyby II tura wyborów odbyła się w niedzielę (red. 5 czerwca), to wygrałby je Rafał Trzaskowski zdobywając 47,2 proc. głosów. Głosowanie na Andrzeja Dudę zadeklarowało 45,9 proc. badanych.

Z sondażu pracowni Estymator, który opublikowało m.in. TVP Info wynika z kolei, że w II turze zwycięży Andrzej Duda z 50,9% poparcia.

Można więc pokusić się o stwierdzenie, że kandydaci idą łeb w łeb – większość ekspertów jest jednak zgodna, że o ostatecznym wyniku zadecydują głosy elektoratów Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka, którzy w pierwszej turze otrzymali w sumie ponad 20% głosów Polaków. O tym, kto na najbliższe 5 lat zostanie prezydentem zadecydujemy już w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE