Reklama

Reklama

Drogowcy ruszają do pracy! Uwaga kierowcy, będą utrudnienia!

Opublikowano: wt, 13 cze 2017 11:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już jutro rozpoczyna się przebudowa na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Słonecznej. Zgodnie z harmonogramem inwestycji najpierw zostaną przebudowane linie elektryczne i telekomunikacyjne, 14 czerwca ruszają prace wodociągowe.

Reklama

Jak zapewnia kierownik budowy, Tadeusz Sztuka:

- Przez pierwszy tydzień kierowcy nie powinni napotkać żadnych utrudnień w ruchu, jedynie w północnej części ulicy Sienkiewicza będzie zajęty fragment chodnika, więc piesi będą zmuszeni korzystać z przejścia drugą stroną ulicy.

Kilka dni później utrudnienia dotkną też kierowców. 20 czerwca pełną parą ruszą prace drogowe, a w obrębie inwestycji zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Jak informuje magistrat, z ruchu całkowicie zostanie wyłączony odcinek ulicy Słonecznej od Pszenicznej do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza. Drogowcy przygotowali objazdy.

- Jadąc od strony zachodniej, pojedziemy Sienkiewicza, Olsztyńską i dalej Mazowiecką, natomiast od strony wschodniej - Sienkiewicza, Piłsudskiego i Polną. Podczas wylewania asfaltu i układaniu chodnika, może wystąpić czasowe zwężenie ulicy Sienkiewicza, czyli prawo- lub lewostronne wahadłomówi Tadeusz Sztuka.

Cenne informacje dla tych, którzy korzystają z publicznej komunikacji. W związku z przebudową skrzyżowania Miejski Zakład Komunikacji do 10 września wyłączył dwa przystanki autobusowe na ul. Słonecznej - Słoneczna I oraz Słoneczna II. Autobusy linii 4, 5 i 6 jadą objazdem przez ulicę Mazowiecką. Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w tym rejonie pozostaje bez zmian.

Przebudowa skrzyżowania włącznie z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej powinna zakończyć się w sierpniu. Kilka miesięcy dłużej prace potrwają na odcinku od ul. Sienkiewicza do ul. Mazowieckiej, gdzie powstaną chodniki i droga rowerowa - wszystko ma być gotowe jeszcze w grudniu tego roku.

Inwestycja ma kosztować nieco ponad 1 mln 300 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.