Reklama

Reklama

Minister na placu budowy w Pradze zatwierdził dotację. Bełchatów wśród trzech miast, które skorzystają

Opublikowano: wt, 24 maj 2022 12:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Minister infrastruktury podpisał umowę na dofinansowanie budowy trzech obwodnic w województwie łódzkim. Największa kwota popłynie dla bełchatowskiej obwodnicy wschodniej. Symbolicznego potwierdzenia rządowej dotacji dokonano na placu budowy w Pradze, ale… nie tej czeskiej tylko w powiecie poddębickim.

Reklama

Umowę o dofinansowaniu budowy trzech obwodnic w miejscowościach Praga, Kwasków i Bełchatów wspólnie podpisali marszałek Grzegorz Schreiber i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Województwo łódzkie na ten cel otrzyma z Rządowego Programu Rozwoju Dróg ponad 76 mln zł. Do podpisania umowy doszło na placu budowy w Pradze (pow. poddębicki), gdzie obwodnica już powstaje. W ciągu drogi wojewódzkiej 703 powstaje nowy odcinek drogi o długości 1,3 km. Koszt inwestycji to 11,5 mln zł z czego dofinansowanie wynosi 7,3 mln zł.

Jednak największa kwota dofinansowania zostanie przekazana na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Szacowany koszt budowy 8 kilometrów drogi to 124,8 mln zł z czego rządowa dotacja to 62 mln zł. Inwestycja wciąż jednak nie ruszyła, ponieważ do tej pory wykonawcy obwodnicy jeszcze nie wyłoniono. Otwarcie ofert w przetargu przekładano już kilkakrotnie, o co prosiły firmy starające się o kontrakt na inwestycję. Wszystko przez wojnę na Ukrainie i szalejące ceny materiałów.

Trwa też przetarg na trzecią z obwodnic w woj. łódzkim w Kwaskowie. Tam powstanie 600 metrów obwodnicy, dzięki czemu zostanie poprawione bezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim uczniów miejscowej szkoły podstawowej. Szacunkowy koszt inwestycji to 12,8 mln zł z czego dofinansowanie to 6,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy