Reklama

Dostałeś takiego SMS-a od sanepidu? Pod żadnym pozorem nie dzwoń na wskazany numer!

Opublikowano:
Autor:

Dostałeś takiego SMS-a od sanepidu? Pod żadnym pozorem nie dzwoń na wskazany numer! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz więcej osób informuje o podejrzanych wiadomościach SMS-owych, które rzekomo miał wysłać sanepid. Okazuje się, że to kolejne oszustwo, a oddzwonienie na podany numer wiąże się ze sporymi kosztami.

Internauci coraz głośniej informują o kolejnym SMS-owym oszustwie. Tym razem złodzieje podszywają się pod sanepid i wykorzystują strach przed koronawirusem. O jakie wiadomości chodzi?

- Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod nr 571513... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na policje – brzmi treść fałszywej wiadomości.

Wszystko jest oczywiście najzwyklejszym oszustwem, a połączenie ze wskazanym w wiadomości numerem telefonu kosztuje kilkadziesiąt złotych (za minutę połączenia). W tej sprawie interweniował także GIS, który apeluje by pod żadnym pozorem nie odpowiadać na wiadomości i nie oddzwaniać na wskazany numer.

- Informujemy, że inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy potraktować jako spam i oszustwo! - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Co więc zrobić, gdy otrzymamy taką wiadomość? Najlepiej będzie usunąć ją ze skrzynki, a o całej sprawie powiadomić policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE