Reklama

Dobra wiadomość dla kierowców! Wkrótce skończą się korki na drodze między Bełchatowem i Pabianicami

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość dla kierowców! Wkrótce skończą się korki na drodze między Bełchatowem i Pabianicami - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy podróżujący z Bełchatowa w kierunku Pabianic już wkrótce przejadą bez przeszkód drogą wojewódzką 485. Przebudowa odcinka pomiędzy Dłutowem i Pabianicami ma zakończyć się do końca września, a to oznacza koniec korków w drodze do Łodzi.

Bełchatowianie podróżujący do Łodzi już niebawem będą mogli przejechać bez przeszkód drogą wojewódzką 485 w kierunku Pabianic. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy, ze względu na remont 8 kilometrów jezdni pomiędzy Dłutowem i Pabianicami, na wielu odcinkach obowiązywał ruch wahadłowy, a to oznaczało dla kierowców długie chwile spędzone w korkach. Wszystko wskazuje, że drogowe utrudnienia już wkrótce się skończą. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zapewnia, że prace na tym odcinku mają zakończyć się do końca września.

- Roboty wchodzą w końcową fazę. Zostało do wykonania jeszcze część warstwy ścieralnej (ok 1,5 km) w tym na nowym rondzie w Pawłówku. Do tego oznakowanie, bariery, roboty wykończeniowe – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi.

Jak dodaje, jest to jedno z dwóch zadań realizowanych obecnie na tej trasie w ramach systemu „zaprojektuj i wybuduj” (drugie w Pabianicach). Inwestycja jest dofinansowania z unijnych funduszy. Rozbudową objęto łącznie 8 km drogi nr 485, a koszt remontu to aż 42 mln zł. Zakres robót, obejmuje rozbudowę jezdni do 7 metrów, budowę nowych chodników, zatok, dróg serwisowych, zjazdów, przepustów, odwodnienia, oświetlenia, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę skrzyżowań, w tym budowę nowego ronda w miejscowości Pawłówek.

- Droga wojewódzka 485 jest ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o uzupełnienie układu komunikacyjnego głównych szlaków transportowych regionu. Stanowi dojazd do drogi S8 dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Łączy też aglomerację łódzką z Bełchatowem – mówi Marcin Nowicki.

Jak zaznacza, w tym roku powinny zakończyć się również prace na ulicach Kilińskiego i Jutrzkowickiej w Pabianicach.

- Tak więc na jesieni powinniśmy cieszyć się już rozbudowanym w sumie 10- kilometrowym odcinkiem drogi nr 485, w ramach dwóch zakończonych kontraktów – mówi Marcin Nowicki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE