Reklama

Do rekordu brakło niewiele. Jak poszło tegoroczne kwestowanie na bełchatowskim cmentarzu?

Opublikowano:
Autor:

Do rekordu brakło niewiele. Jak poszło tegoroczne kwestowanie na bełchatowskim cmentarzu? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tradycyjnie już w okresie Święta Zmarłych, na bełchatowskim cmentarzu odbyła się kwesta, zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa. W latach poprzednich, dzięki inicjatywie udało się już odnowić wiele ważnych dla miasta grobów i pomników. Tegoroczna zbiórka ma być przeznaczona m.in. na obelisk na cmentarzu ewnagelickim przy ul. Kątnej, ile udało się zebrać?

Kwesta na bełchatowskim cmentarzu to coroczna inicjatywa, której celem jest renowacja zapomnianych mogił. Rekordowa kwota padła w zeszłym roku, wolontariusze zebrali wtedy ponad 16 tysięcy złotych. W tym roku nie udało się niestety pobić tego wyniku, było jednak blisko, zebrano 14 095 zł.

- Dzięki tym funduszom będziemy w stanie zadbać o kilka nagrobków, w niedługim czasie zajmiemy się też cmentarzem ewangelickim przy ul. Kątnej. Czeka nas jeszcze uzgodnienie treści pamiątkowej tablicy, którą tam umieścimy – mówił Grzegorz Siedlecki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa.

Grzegorz Siedlecki dodał również, że podziękowania należą się wszystkim kwestującym, a przede wszystkim darczyńcom. Wyrazy uznania trzeba też oddać uczniom i nauczycielom ze szkół SP5, SP9 i SP12, którzy przed świętami uprzątnęli wiele grobów na bełchatowskiej nekropolii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE