Reklama

Dezynfekcja sklepu spożywczego na osiedlu Binków. Pracownica zarażona koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Dezynfekcja sklepu spożywczego na osiedlu Binków. Pracownica zarażona koronawirusem  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracownica jednego ze sklepów spożywczych na osiedlu Binków została zakażona koronawirusem. Przeprowadzono szczegółową dezynfekcję pomieszczeń. Osoby, które miały bliższy kontakt z zarażoną, zostały skierowane na kwarantannę.

Bełchatowski sanepid potwierdził zarażenie koronawirusem w jednym sklepów spożywczych na osiedlu Binków. Jak udało się ustalić, pozytywny wynik badania miała jedna z pracownic. Według zapewnień sanepidu sklep poddano natychmiast dokładnej dezynfekcji i czyszczeniu. Natomiast odkryta żywność została poddana utylizacji. Zakażona pracownica została wysłana na izolację. Z kolei kilkanaście osób, które miały z nią bliższy kontakt m.in. część pracowników oraz rodzina, poddane są kwarantannie. Co jednak z klientami sklepu?

- Otrzymaliśmy zapewnienie, że pracownicy byli odpowiednio zabezpieczeni w kontakcie z klientami, a poza tym był to kontakt krótkotrwały. Ryzyko zarażenia w tej sytuacji jest niewielkie, ponieważ w sklepach mamy obowiązek poruszania się w maseczkach - mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie.

Po przeprowadzonej dekontaminacji sklep już normalnie działa.

- Wszelkie działania służące zabezpieczeniu sklepu zostały niezwłocznie podjęte. Całe pomieszczenie zostało zdezynfekowane, tak więc sytuacja jest opanowana - mówi Elżbieta Świerczyńska-Musiał.

O który sklep na osiedlu Binków może chodzić? Dyrektor Sanepidu nie chciała podać tej informacji, aby jak tłumaczy, "nie stygmatyzować" sklepu, który jak zapewnia, po przeprowadzonej dezynfekcji jest już w pełni bezpieczny dla kupujących.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE