Reklama

Reklama

Czy w Bełchatowie zawyją syreny? Wojewoda podjął decyzję

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Bełchatowa - www.belchatow.pl

Czy w Bełchatowie zawyją syreny? Wojewoda podjął decyzję - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Bełchatowa - www.belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Test syren alarmowych, który przeprowadzany jest 1 sierpnia o godz. 17, to już wieloletnia tradycja. Chodzi jednak nie tylko o sprawdzenie ich sprawności, ale przede wszystkim o uhonorowanie bohaterów Powstania Warszawskiego. Czy w tym roku syreny także zawyją?

Reklama

Syreny alarmowe miały zawyć w całym kraju 10 kwietnia o godz. 8:41, aby uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Pomysł spotkał się z ogromną falą krytyki, a wiele osób zwracało uwagę, że może to wywołać niepotrzebny stres dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli w Polsce schronienie. W wyniku kontrowersji z włączenia systemu alarmowania zrezygnowało wtedy wiele miast, w tym także Bełchatów.

Czy w związku z tym syreny zawyją w tym roku 1 sierpnia o godz. 17? To już wieloletnia tradycja, której celem jest uhonorowanie kolejnych rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego. Setki tysięcy osób w całym kraju zatrzymuje się wtedy w miejscu na minutę, aby oddać hołd bohaterom walczącym w 1944 roku z Niemcami.

Wojewoda podjął decyzję o przeprowadzeniu testu systemu alarmowego w tym roku. Syreny przez minutę będą emitować dźwięk ciągły, co jednak nie wiąże się z obowiązkiem wykonywania jakichkolwiek czynności przez bełchatowian. W poniedziałek, 1 sierpnia, sprawdzona zostanie jedynie ich sprawność. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy