Reklama

Czy w Bełchatowie i okolicy kluby dobrze szkolą młode talenty? Instytut Sportu przygotował ciekawe zestawienie

Opublikowano:
Autor:

Czy w Bełchatowie i okolicy kluby dobrze szkolą młode talenty? Instytut Sportu przygotował ciekawe zestawienie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instytut Sportu w Warszawie opublikował już wyniki współzawodnictwa dzieci i młodzieży za 2019 rok. Do krajowej czołówki, klubom z powiatu bełchatowskiego jeszcze nieco brakuje, wyniki napawają jednak nutą optymizmu. Które z lokalnych klubów zaprezentowały się w zeszłym roku najlepiej?

W zestawieniu znalazły się kluby, których zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności, zyskując punkty podczas współzawodnictwa sportowego. Pod uwagę brane były kategorie wiekowe młodzika, juniora młodszego, juniora oraz młodzieżowca.

Najlepszym klubem w regionie okazał się LKS Omega Kleszczów, który w sumie zdobył w zestawieniu 115,5 punktów – 94,5 pkt sekcja podnoszenia ciężarów, 18 pkt sekcja lekkoatletyki i 3 pkt sekcja tenisa stołowego. Na drugim stopniu lokalnego podium uplasował się GKS Bełchatów zdobywając 79,87 pkt – 44,87 pkt sekcja piłki nożnej, 35 pkt sekcja zapasów klasycznych. Miejsce trzecie przypadło bełchatowskiej Skrze, siatkarze zdobyli 64,8 pkt. Zaraz za podium, na 4. miejscu znalazł się klub Tae-Kwon-Do LZS BAT Bełchatów z 52 punktami.

W zestawieniu znalazły się także UKS Czempion Bełchatów (46 pkt), LSKK Lityński Bełchatów (44,5 pkt), Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny (44 pkt), UKS Jedynka Bełchatów (33 pkt), Bełchatowski Klub Wysokogórski (20 pkt), UKS Korona Bełchatów (14,33 pkt), SSS Iglica Bełchatów (8 pkt), KS Garda Bełchatów (8 pkt), LSS Salwa Szczerców (5 pkt), LKS Stomil Bełchatów (1 pkt).

Do najlepszych w kraju, lokalnym sportowcom jeszcze nieco brakuje, KS AZS-AWF Katowice, który uplasował się na 1. miejscu klasyfikacji, uzbierał ponad 1700 punktów. Z kolei w województwie łódzkim, najlepszym klubem okazał się KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego, z dorobkiem 613 punktów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE