Reklama

Reklama

Czy po świętach przyjmiemy księdza po kolędzie? Wizyty możemy spodziewać się... na wiosnę

Opublikowano: sob, 19 gru 2020 15:55
Autor:

Czy po świętach przyjmiemy księdza po kolędzie? Wizyty możemy spodziewać się... na wiosnę  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta Bożego Narodzenia już za nami. W tym roku w bełchatowskich parafiach nie będzie tradycyjnej kolędy. Arcybiskup łódzki stwierdził, że ze względu na pandemię, nie będą możliwe wizyty duszpasterzy w domach wiernych. Czy kolęda zostanie przełożona na wiosnę?

Reklama

Metropolita łódzki Grzegorz Ryś wydał zarządzenie, w którym stwierdził, że ze względu na wciąż trwającą epidemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia, nie będzie możliwa kolęda duszpasterska tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Zarządzenie dotyczy wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej. 

- Wszyscy rozumiemy jednak, jak ważnym wydarzeniem ta wizyta jest w życiu każdej parafii i jak wielkie szanse ewangelizacji niesie ze sobą. Ewangelizacja dokonuje się wszak przede wszystkim w spotkaniu osób – nie można jej zredukować do spotkań ogólnych (w szczególności liturgicznych), i tak poważnie ograniczonych z racji na epidemię – czytamy w komunikacie łódzkiej kurii.

Arcybiskup Ryś zarządził, że odwiedziny indywidualne wiernych w domach można będzie rozpocząć dopiero po zmianie regulacji sanitarnych. Jak zaznaczył, w mniejszych społecznościach (zwłaszcza w parafiach wiejskich), tam, gdzie zagrożenie jest zasadniczo mniejsze, najwcześniej po 17 stycznia 2021. Natomiast w społecznościach większych (w szczególności w miastach) dopiero w marcu lub kwietniu, zawsze z uwzględnieniem przepisów sanitarnych.

- O terminie rozpoczęcia wizyty duszpasterze niech zadecydują po wysłuchaniu opinii Rady Parafialnej – czytamy w komunikacie.

Metropolita łódzki zaznaczył, że przed 17 stycznia 2021 roku możliwe jest wyłącznie zapraszanie wiernych z poszczególnych środowisk, wiosek, ulic czy bloków do świątyń przy zachowaniu limitów i środków bezpieczeństwa sanitarnego na wspólną Mszę św. lub inne nabożeństwo czy modlitwę i błogosławieństwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy