Reklama

Cztery razy NIE i jedno TAK. Co zawiera "Piątka Marjana"? [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Cztery razy NIE i jedno TAK. Co zawiera "Piątka Marjana"? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wybory europarlamentarne za pasem, już w niedzielę Polacy wybiorą swoją reprezentację w Brukseli. W czwartkowe przedpołudnie jedyny bełchatowianin kandydujący do Parlamenty Europejskiego - Patryk Marjan, przedstawił swoje założenia programowe, które chciałby realizować w przypadku otrzymania mandatu.

W ostatnim czasie na politycznej scenie modne stało się przedstawiania "piątek" programowych. Tym samym trendem poszedł kandydat Komitetu Wyborczego Konfederacja i zaprezentował pięć założeń, z którymi chce walczyć o mandat europosła.

Patryk Marjan przedstawił swoje negatywne podejście do regulacji unijnych w zakresie cenzury internetu, której upatruje dyrektywie ACTA2, wyraził również jasny sprzeciw wobec LGBT, imigrantów i zamysłu wprowadzenia waluty euro w Polsce. Jedyne "Tak" w "Piątce Marjana" pojawiło się przy haśle "suwerenność dla Polski", która w opinii kandydata jest mocno zagrożona narzucanym odgórnie prawem unijnym.

Wiele gorzkich słów padło z ust kandydata Konfederacji w stronę PiS. Według Marjana obecna polityka partii rządzącej nie daje szans na np. start odkrywki Złoczew:

- Nie będzie kopalni Złoczew przy obecnej polityce energetycznej Unii Europejskiej. Jeśli chcemy, by powstała, to musimy wypowiedzieć, czy renegocjować parkiet energetyczno-klimatyczny. To jeden z moich głównych postulatów. - mówił podczas konferencji Patryk Marjan.

Kandydat jasno mówi, że chce ostrzec przed głosowaniem na PiS, który w jego opinii oszukał swoich wyborców:

- Uważam, że Prawo i Sprawiedliwość oszukało prawicowych wyborców, dlatego staram się faktami, w prosty dobitny sposób to ludziom zakomunikować - mówił Patryk Marjan.

Jak przekonuje kandydat, sondaże Konfederacji dają coraz większe szanse na dobry wynik, a jego pozycja 10. na liście nie stanowi dla niego dużej przeszkody w walce o mandat europosła. Przypomnijmy, że jeśli ta sztuka bełchatowianinowi się uda, zdeklarował on pojechać na pierwsze posiedzenie Parlamentu Europejskiego... czołgiem, o czym pisaliśmy w artykule: Chce pojechać z Bełchatowa do Brukseli... czołgiem [VIDEO]

Poniżej prezentujemy film z konferencji prasowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE