Reklama

Czechowska czy Matyśkiewicz? Wiemy jak obstawiają bukmacherzy

Opublikowano:
Autor:

Czechowska czy Matyśkiewicz?  Wiemy jak obstawiają bukmacherzy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższą niedzielę bełchatowianie po raz drugi tej jesieni udadzą się do urn wyborczych, żeby tym razem już ostatecznie rozstrzygnąć losy prezydentury w naszym mieście. W grze o magistrat pozostali Dariusz Matyśkiewicz i Mariola Czechowska. Jak ich szanse na końcowe zwycięstwo tuż przed ciszą wyborczą oceniają bukmacherzy?

Pierwsza tura zakończyła się wygraną przedstawiciela KWW PLUS, który uzyskał poparcie 5 444 wyborców, co stanowiło 21,72% wszystkich głosów. Urzędująca prezydent, startując z własnego komitetu wyborczego, zdobyła poparcie 4 747 mieszkańców Bełchatowa (18,94%) i wyprzedziła o niewiele ponad trzysta wskazań Piotra Wysockiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Wielu wyborców tego ostatniego może w II turze przerzucić swoje głosy na Dariusza Matyśkiewicza, bo przedstawiciel PiS-u udzielił oficjalnego poparcia kandydatowi KWW PLUS, którego wsparł też w imieniu całej Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin oraz szósta w stawce Elżbieta Kudaj. Z drugiej strony, za Mariolą Czechowską opowiedzieli się czwarty w I turze Grzegorz Gryczka (KW Stowarzyszenia Ziemia Bełchatowska) i senator Wiesław Dobkowski.

Jak wobec tego szanse na sukces obu kandydatów na niespełna dwanaście godzin przed ciszą wyborczą widzą analitycy firm bukmacherskich? Na wystawienie kursów zdecydowały się Fortuna, Etoto i forBET. Pierwsza z nich faworyzuje Mariolę Czechowską (@1,60 do @2,00), druga nie potrafi wskazać nawet minimalnego faworyta (@1,86 do @1,86), a trzecia nieznacznego faworyta dostrzega w Dariuszu Matyśkiewiczu (@1,75 do @1,85).

Wszystko wskazuje więc na to, że II tura wyborów samorządowych w Bełchatowie będzie jedną z najciekawszych w całym kraju, a o zwycięstwie mogą zdecydować dosłownie pojedyncze głosy mieszkańców. Z tego też powodu warto zaapelować o tłumny udział w niedzielnym głosowaniu. To jest ten moment, kiedy wszyscy obywatele powinni wziąć sprawy w swoje ręce i rozstrzygnąć, kto będzie rządził naszym miastem przez pięć najbliższych lat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE