Reklama

Cykl koncertów OPEN STAGE powraca! 8 lutego na scenie MCK zagrają: Daniel Spaleniak oraz Yedenaście

Opublikowano:
Autor:

Cykl koncertów OPEN STAGE powraca! 8 lutego na scenie MCK zagrają: Daniel Spaleniak oraz Yedenaście - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pierwszy w tym roku koncert z cyklu OPEN STAGE, który odbędzie się 8 lutego o godzinie 19:00, w sali koncertowej MCK. Zagrają: Daniel Spaleniak oraz Yedenaście!

Tworząc definicję pojęcia 'wzorowo poprowadzonej kariery niezależnej', spokojnie można by ją opisać imieniem i nazwiskiem tego artysty. Daniel Spaleniak, z roku na rok, sukcesywnie przekracza kolejne stopnie muzycznego wtajemniczenia, zajmując dziś ważne miejsce na scenie polskiego niezalu. Można już go było oglądać na najważniejszych muzycznych Festiwalach (Open'er, Off, Soundrive, Halfway), słyszeć jego utwory w światowych serialowych produkcjach („Ozark”, „The Path”, „Elementary”) a także zobaczyć na kanale YT legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle, dla której nagrał wyjątkową sesję.
Muzyka Daniela to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, a Jego koncerty to prawdziwe, emocjonalne doznania. Podczas koncertu w Bełchatowie, artysta w duecie wykona swoje autorskie utwory, które znalazły się na trzech wydanych dotąd płytach.

Koncert Spaleniaka poprzedzi występ bełchatowskiej grupy Yedenaście. Zespół złożony z grających na ukulele wokalistek już od dawna obecny jest w muzycznej świadomości bełchatowian. Dziewczyny mają już za sobą kilka ważnych koncertów w mieście oraz regionie. Swoją wrażliwość przelewają na autorskie utwory a także na własne aranżacje piosenek innych artystów, takich jak: Dawid Podsiadło czy Twenty One Pilots.

Koncert z cyklu OPEN STAGE odbędzie się 8 lutego o godzinie 19:00, w sali koncertowej MCK. Wstęp wolny!

Yedenaście!
Komponują i piszą własną muzykę przy użyciu ukulele i nie tylko. Śpiewają covery ulubionych zespołów (Twenty One Pilots, Dawid Podsiadło). Kochają muzykę i starają się wyplenić nią każdy swój dzień. Zespół Yedenaście jest w trakcie tworzenia płyty.

Daniel Spaleniak
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat, dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, a kolejny „Life is somewhere else” zagościł na półkach sklepowych już w marcu 2018 roku, nakładem wydawnictwa Antena Krzyku. Od dnia premiery zbiera bardzo pochlebne recenzje (m. in. w radiowej Trójce czy „Polityce”). W lutym 2019 ukaże się czwarta płyta Daniela.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE