Reklama

Reklama

Ewakuowano urząd miasta w Zelowie. Policja i strażacy na miejscu [FOTO]

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 13:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci i strażacy z terenu powiatu bełchatowskiego stanęli w tym tygodniu przed nie lada wyzwaniem. W ostatnich dniach musieli zmierzyć się z podejrzeniem skażenia wody w gminie Zelów oraz poradzić sobie z groźną paczką, która została podłożona w urzędzie miasta i związaną z tym ewakuacją budynku. O co chodziło?

Reklama

W środę oraz czwartek (24-25 listopada) służby obrony cywilnej Wojewody Łódzkiego wzięły udział w kompleksowych ćwiczeniach, które zostały przeprowadzone na terenie powiatu bełchatowskiego.

- W ramach ćwiczeń pn. „Kierowanie realizacją zadań obronnych i obrony cywilnej na obszarze województwa pozostającego w strefie oddziaływania konfliktu zbrojnego” przewidziano dwa scenariusze, które przewidywały skażenie wody, a także podłożenie w budynku urzędu miasta podejrzanego ładunku — informuje starostwo powiatowe w Bełchatowie.

Największym wyzwaniem dla służb była z pewnością paczka z tajemniczą substancją, która została podłożona w urzędzie miasta. Scenariusz zakładał, że może ona zagrażać zdrowi i życiu znajdujących się tam osób, niezbędna była więc ewakuacja budynku.

Gdy na przybyli na miejsce strażacy oraz policjanci zajmowali się ewakuacją osób znajdujących się w budynku, doszło do samozapłonu nieznanej substancji - kilka osób odniosło też obrażenia.

- Ćwiczenia zostały przeprowadzone sprawnie i skutecznie. Dodatkowo na terenie powiatu przeprowadzona była akcja kurierska administracji publicznej, która polegała na: przekazaniu kart powołania żołnierzy rezerwy (dostarczonych przez WKU) do Urzędów Gmin. W akcji wzięły udział gminy: Kluki, Miasto Bełchatów, Gmina Bełchatów, Szczerców i Rusiec — dodają urzędnicy.

 

Więcej informacji na www.powiat-belchatowski.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  jan uljan

  urzednicy sa nie legalni zrobimy z wami porzadek bo macie udzial w zorganizowanej grupie przestepczej

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Buchachacha

  Szkoda dziewczyn ,że poranną kawę musiały przerwać.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

  Sami damy radę

  Rewolucja. Popieram takie samozapłony. Urzędnicy to legalna mafia. Wcale mi nie jest ich żal.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Tyle

  CYRK.