Reklama

Co zjemy na bełchatowskim dworcu? Podróżni czekając na autobus... nie zgłodnieją

Opublikowano:
Autor:

 Co zjemy na bełchatowskim dworcu? Podróżni czekając na autobus... nie zgłodnieją  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przetarg na najem lokalu gastronomicznego na nowo powstałym dworcu przesiadkowym w Bełchatowie już rozstrzygnięty. Miasto podpisało umowę z najemcą, a w ofercie kulinarnej znajdą się m.in. zapiekanki, hot dogi czy kanapki zapiekane. Nie zabraknie też kawy, herbaty i zimnych napojów.

Bełchatowski dworzec przesiadkowy już jest wyposażony w infrastrukturę taką jak parkingi, również te K+R, poczekalnie czy toalety. Już wkrótce, podróżujący będą mogli skorzystać też z oferty małej gastronomii.

- Zależy nam, by podczas oczekiwania na odjazd to autobusu lub emzetki, pasażerowie mieli możliwość wypicia ciepłej kawy czy herbaty. Zdajemy sobie sprawę także z tego, że w przypadku dłuższego czasu oczekiwania bądź planowanej dłuższej podróży przydałoby się także zjeść coś pożywnego – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

Jak informuje magistrat, umowa na wynajem lokalu pod małą gastronomię jest już podpisana. Wszystko wskazuje na to, że już w połowie marca na bełchatowskim dworcu przesiadkowym będziemy mogli zjeść kilka rodzajów zapiekanek, hot dogi czy słodką przekąskę. Dla spragnionych dostępne będą zimne napoje oraz kawa i herbata.

Przypomnijmy, że dworzec przesiadkowy w Bełchatowie funkcjonuje od stycznia tego roku, a inwestycja kosztowała miasto 6,5 mln zł, z czego 500 tys. pochodziło z dofinansowania od gminy Kleszczów. Zgodnie ze słowami wiceprezydenta, Dariusza Matyśkiewicza dworzec obsługuje kilkaset odjazdów każdego dnia. Mowa tu o autobusach miejskich, jak i regionalnych przewoźnikach. Dojedziemy z niego m.in. do Pajęczna, Łodzi, Kleszczowa, Radomska, Ruśca, Wadlewa czy Piotrkowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE