Reklama

Reklama

Co z obiecanym biurem paszportowym w Bełchatowie? Starostwo zabiera głos w sprawie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co z obiecanym biurem paszportowym w Bełchatowie? Starostwo zabiera głos w sprawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według wcześniejszych zapowiedzi biuro paszportowe w Bełchatowie miało zostać otwarte jesienią. Do tej pory jednak nic takiego nie nastąpiło. Mieszkańcy zastanawiają się czy punkt, w którym będą mogli wyrobić paszport, w ogóle powstanie. Co na to bełchatowskie starostwo?

Reklama

Mieszkańcy Bełchatowa wciąż nie mogą wyrobić paszportu w Bełchatowie, choć już w wakacje usłyszeli deklaracje, że punkt zostanie otwarty jesienią. Przypomnijmy, że o biuro paszportowe w naszym mieście apelowali m.in. miejski radny Marcin Rzepecki oraz Jolanta Pawlikowska, radna powiatu, która złożyła interpelację w tej sprawie. Wkrótce starostwo wystąpiło do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi o utworzenie takiego biura w Bełchatowie. Początkowo odpowiedź była odmowna, a urząd oznajmił, że punkty, z których mogą skorzystać bełchatowianie, znajdują się m.in. w Łodzi, Sieradzu, Skierniewicach i Piotrkowie.

Radna o pomoc poprosiła parlamentarzystów z Bełchatowa, którzy interweniowali u wojewody oraz wiceministra Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wojewoda ostatecznie zmienił decyzję, a starostwo zapowiedziało, że punkt zostanie otwarty już jesienią. Rozpoczęły się przygotowania lokalu w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 przy ulicy Czaplinieckiej. I choć mijały kolejne miesiące, to o otwarciu biura wciąż jest cicho. 

O sprawę zapytaliśmy w bełchatowskim starostwie, które zapewnia, że przygotowania do otwarcia punktu są na ostatnie prostej. 

-Pomieszczenia, które zarząd powiatu zgodził się nieodpłatnie udostępnić w budynku ZSP nr 1 przy ul. Czaplinieckiej są gotowe i przystosowane do obsługi petentów, ale konieczne było przesunięcie wstępnego terminu otwarcia, ponieważ w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zapadła decyzja, iż bełchatowski punkt, w momencie uruchomienia, ma być już wyposażony w nowy system paszportowy, który był wdrażany w całym kraju w ostatnich miesiącach 2022 roku - informuje bełchatowskie starostwo. 

Obecnie dobiega końca montaż sprzętu i szkolenie pracownika. Otwarcie punktu paszportowego w Bełchatowie ma nastąpić jeszcze w styczniu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy