Reklama

Co z miejskim fontannami w czasie epidemii? Magistrat podjął już decyzję w tej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Co z miejskim fontannami w czasie epidemii? Magistrat podjął już decyzję w tej sprawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na epidemię koronawirusa miasto nie uruchomi w najbliższym czasie fontann na placu Narutowicza oraz na pl. Wolności. Podobna decyzja zapadła w przypadku tężni na osiedlu Budowlanych oraz miejskich poidełek. Magistrat tłumaczy to wytycznymi otrzymanymi od bełchatowskiego Sanepidu.

Choć część ograniczeń narzuconych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa jest powoli znoszonych i na ulicach Bełchatowa widać coraz więcej spacerujących w maseczkach osób, to jednak póki co, bełchatowianie nie mają co liczyć na uruchomienie miejskich fontann na placu Narutowicza.

- W najbliższym czasie będzie przeprowadzony coroczny przegląd techniczny fontann. Jednak zgodnie z wytycznymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie, która zaleca aby wstrzymać włącznie tego typu urządzeń, fontanny nie będą na ten moment uruchamiane – mówi Aleksandra Duda-Andrzejewska z urzędu miasta w Bełchatowie.

Jak dodaje, podobnie sytuacja wygląda w przypadku tężni na osiedlu Budowlanych oraz miejskich poidełek.

Główny Inspektorat Sanitarny ze względu na trwającą epidemię koronawirusa oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową zalecił, aby nie uruchamiać fontann w polskich miastach. GIS wyjaśnia, że aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE