Reklama

Co z Dniami Energetyka w Bełchatowie? PGE podjęło decyzję w sprawie festynu i akademii

Opublikowano:
Autor:

Co z Dniami Energetyka w Bełchatowie? PGE podjęło decyzję w sprawie festynu i akademii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koncern PGE GiEK ze względu na epidemię koronawirusa postanowił odwołać wszystkiego imprezy towarzyszące tegorocznym obchodom Dnia Energetyka. Oznacza to, że w tym roku bełchatowianie nie posłuchają koncertów na corocznym festynie z okazji święta energetyków. Odbędzie się natomiast uroczysta akademia, podczas której pracownicy zostaną uhonorowani odznaczeniami.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, tegoroczne obchody Dnia Energetyka w Bełchatowie będą miały nieco skromniejszy charakter niż w latach ubiegłych. Wiadomo już, że w tym roku nie odbędzie się festyn z koncertami zaproszonych gwiazd muzycznych. Koncern PGE GiEK ze względu na zagrożenie koronawirusem podjął decyzję o rezygnacji ze wszystkich imprez towarzyszących obchodom.

Nie oznacza to jednak, że energetycy nie będą świętować wcale. Oficjalne obchody bowiem zaplanowano. Uroczystości odbędą się 14 sierpnia, a rozpocznie jest msza święta w intencji energetyków i ich rodzin w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie (początek godz. 10). Będzie ją celebrował ks. Biskup Marek Marczak.

Po mszy świętej zaproszeni goście oraz pracownicy spotkają się w hali widowiskowo-sportowej przy hotelu Sport, gdzie odbędzie się coroczna akademia. Podczas uroczystości energetycy zostaną uhonorowani odznaczeniami państwowymi i branżowymi.

- Ze względu na epidemię koronawirusa, liczba osób, które zostały zaproszone na akademię została ograniczona. Uroczystości będą przebiegały z zachowaniem wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE