Reklama

Reklama

Co nam wybudują w 2022 roku? Radni pochylą się nad budżetem Bełchatowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Co nam wybudują w 2022 roku? Radni pochylą się nad budżetem Bełchatowa  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Blisko 17 mln zł na inwestycje w 2022 roku planuje przeznaczyć magistrat. Już w najbliższy czwartek (16 grudnia) radni miasta będą głosować nad przyszłorocznym budżetem miasta. Dodatkowo miasto ma otrzymać aż 18 mln zł rządowego dofinansowania na przebudowę ulic na jednym z bełchatowskich osiedli. Sprawdź, co nam wybudują w przyszłym roku?

Reklama

Podczas czwartkowej (16 grudnia) sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie zostanie uchwalony budżet Bełchatowa na 2022 rok. Na stronach miasta jest już dostępny jego projekt, w którym możemy przeczytać na temat planowanych przyszłorocznych inwestycji, na które miasto zaplanowało 16,7 mln zł. To mniej niż przed rokiem, gdy wydatki majątkowe zamknęły się w kwocie 19,5 mln zł.

Jeśli chodzi o drogi to zaplanowano 1,1 mln zł na dokończenie przebudowy ulicy Kwiatowej. W planach jest również odtworzenie nawierzchni na ulicy Czyżewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego aż do ul. Staszica. Na ten cel zaplanowano 400 tys. zł.  Aż 3 mln zł miasto zaplanowało na pozyskanie ostatnich brakujących gruntów pod budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa.

W sumie 3,6 mln zł zamierza się przeznaczyć z budżetu na budowę łącznika pomiędzy ulicami Kopeckiego i Okrzei. Miasto zarezerwowało również 1,1 mln zł na remonty i przebudowę uliczek i chodników na osiedlach, a także budowę nowych parkingów. Opracowany ma też zostać projekt budowlany na rozbudowę drogi w rejonie bloków 219, 220 i 221 na os. Dolnośląskim. Na ten cel zebezpieczono 80 tys. zł.

Miasto zamierza też przebudować trzy przejścia dla pieszych na ul. Staszica, a także jedno na ul. Polarnej. Pół miliona złotych zarezerwowano na przebudowę chodników w rejonie nieruchomości przy ul. Energetyków na osiedlu Przytorze.

Przebudowane zostaną też lokale usługowe na mieszkalne w budynku „Odra”. Na ten cel zabezpieczono 300 tys. zł. Ponad 1 mln zł na zaplanowano na wykupy nieruchomości. W planach jest też przebudowa i remont budynku urzędu miasta (177 tys. zł) Prawie 900 tys. zł zaplanowano na przebudowę i remont budynku miejskiego żłobka.

Pół miliona złotych zapisano w budżecie na modernizację i przebudowę parku im. Jana Nowaka Jeziorańskiego, a także 200 tys. zł na rewitalizację parku Olszewskich. W planach jest też budowa oświetlenia ulic na terenie miasta – tutaj zapisało 776 tys. zł. Z kolei na budowę placów zabaw na terenie miasta zabezpieczono łącznie 450 tys. zł.

Warto również przypomnieć, że miasto w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu „Polski Ład” - Program Inwestycji Strategicznych, ma otrzymać aż 18 mln zł na przebudowę ulic na osiedlu Binków w tym główniej ul. Budryka.  

Zaproponowany przez prezydenta Bełchatowa budżet miasta na 2022 rok muszą jeszcze przegłosować radni. Niewykluczone, że podczas sesji będą chcieli oni nanieść swoje poprawki i wnioski. Głosowanie uchwały budżetowej zapalnowano w czwartek, 16 grudnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy