Reklama

Reklama

Co nam wybudują w 2021 roku? Drogi, fabryka i... kolejne markety w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Co nam wybudują w 2021 roku? Drogi, fabryka i... kolejne markety w Bełchatowie - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W 2021 roku w Bełchatowie i regonie zaplanowano całkiem sporo inwestycji. Sprawdziliśmy, co nam wybudują w nadchodzących dwunastu miesiącach.

Reklama

Rozpoczęty rok przyniesie całkiem sporo inwestycji. Zapowiedzi i plany na 2021 rok są ambitne, ale jak to zwykle bywa, rzeczywistość zapewne zweryfikuje, które z nich uda się zrealizować zarówno samorządom, jak i prywatnym inwestorom.

Największą inwestycją drogową, która rozpocznie się w tym roku, będzie budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa.  Zostanie ona podzielona na dwa etapy. Budowa pierwszego odcinka od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego ruszy w najbliższych miesiącach. Po zakończeniu realizacji tej części obwodnicy, zostanie ona oddana do użytku kierowcom. Natomiast drugi etap prac rozpocznie się w 2022 roku. Wówczas drogowcy będą budować od ronda na przecięciu z ulicą Czyżewskiego aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie droga połączy się z obwodnicą północną. Cała obwodnica ma być gotowa w 2023 roku.

To jednak niejedyne inwestycje drogowe w mieście, które zasługują na uwagę. Kierowcy doczekają się tak długo wyczekiwanego remontu ulicy Kwiatowej. Miasto i powiat w końcu porozumiały się w tej sprawie. Inwestycja ma kosztować ponad 6 mln zł. Miasto wyłoży na ten cel blisko 1,4 mln zł, a starostwo 750 tys. zł. Pozostała kwota będzie pochodzić z funduszy lokalnych przekazanych przez rząd.  Remont przeprowadzony będzie na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z 1-go Maja. Prace mają potrwać do 2022 roku.

W tym roku ma rozpocząć się również budowa nowej ulicy w mieście. Miasto zabezpieczyło pieniądze na wykonanie blisko kilometrowej jezdni, która połączy ulice Kopeckiego i Okrzei.

Wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku w końcu rozpocznie się budowa tak długo wyczekiwanej drogi przez wkop w gminie Kleszczów. Prace projektowe 5 kilometrowego odcinka miały zakończyć się do końca ub. roku, tak więc w tym roku gmina ogłosi przetarg na inwestycję. Nowa trasa z Kleszczowa będzie wiodła przez zwałowisko wewnętrzne bełchatowskiej kopalni. Droga rozpocznie się od skrzyżowania z obwodnicą Kleszczowa, a zakończy w pobliżu pierwszego zjazdu na teren elektrowni przy ulicy Energetycznej w Rogowcu. Według szacunków nowa trasa skróci drogę z Bełchatowa do Kleszczowa nawet o 8 km.

Wiosną ma ruszyć budowa fabryki opakowań w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Brytyjski inwestor deklaruje, że w styczniu ogłosi przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy, a pierwsze prace rozpoczną się przełomie marca i kwietnia. Fabryka ma zacząć produkcję w pierwszym kwartale 2022 roku, a pracę w zakładzie ma znaleźć ponad 200 osób. Inwestycja ma kosztować ok. 65 mln euro. Warto jednak przypomnieć, że to kolejny termin otwarcia fabryki. Poprzedni wyznaczony na 2020 rok nie został dotrzymany. Inwestor tłumaczył to pandemią koronawirusa.

Wygląda na to, że bełchatowianie w tym roku na zakupy wybiorą się też do nowych sklepów i marketów, których budowa już trwa w najlepsze. Przy ulicy Pileckiego powstanie sklep sieci ALDI. Prace mają zakończyć się do końca maja. W związku z lokalizacją nowego supermarketu miasto planuje nową organizację ruchu i częściową przebudowę ulicy Pileckiego, która ma zostać poszerzona.

W tym roku zakończy się rozbudowa centrum handlowego ATUT przy ulicy Armii Krajowej. Wiadomo już, że w nowym skrzydle otworzą się m.in. Rossman i Jysk. W pozostałej części tej mini-galerii, która została otwarta w 2019 roku, bełchatowianie mogą robić zakupy w takich sklepach jak m.in. Tedi, Biedronka czy Neonet.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w 2021 roku… mieszkańcy Bełchatowa będą mogli po wielu latach w końcu przekroczyć progi galerii Bawełnianka. Nowy właściciel obiektu zapowiedział otwarcie na jesień tego roku. Na najbliższe pół roku inwestor zaplanował prace we wnętrzach galerii, które mają zostać przebudowane.

W budżecie miasta na 2021 roku zapisano też wiele mniejszych inwestycji. Na bełchatowskich osiedlach powstaną kolejne parkingi. Prace planowane są na terenach przy SP nr 12 na osiedlu Binków, ulicy Żeromskiego i Paderewskiego na osiedlu Przytorze, a także w sąsiedztwie bloku 227 na os. Dolnośląskim. Zaplanowano też termomodernizację i remont SP nr 13 oraz renowację parku w Grocholicach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy