Reklama

Co dalej z Wawrzkowizną i kąpieliskiem? PGE zamyka ośrodek wypoczynkowy, ale...

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z Wawrzkowizną i kąpieliskiem? PGE zamyka ośrodek wypoczynkowy, ale... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka Elbest zamknęła Wawrzkowiznę. Jednak tylko na sezon zimowy. Koncern PGE GiEK zapewnia, że ma to związek z restrukturyzacją, a w okresie letnim kompleks będzie normalnie działał. PGE odniosło się również do pojawiających się nieoficjalnych informacji na temat sprzedaży lub wydzierżawienia ośrodka prywatnemu inwestorowi.

Wawrzkowizna została czasowo zamknięta. Właściciel kompleksu zapewnia, że decyzja dotyczy tylko okresu zimowego, a już latem będzie można normalnie korzystać z uroków kopalnianego ośrodka. Jaki jest powód takiej decyzji?

- Jednym z elementów planu restrukturyzacji spółki Elbest jest okresowe wyłączenie OSiR Wawrzkowizna z funkcjonowania w sezonie zimowym. Ma to się przyczynić do poprawy efektywności funkcjonowania ośrodka i polepszenia osiąganych wyników. Zamknięcie OSIR Wawrzkowizna jest czasowe, tylko w okresie zimowym – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak udało się ustalić, rezerwacja domków lub miejsc w hotelu będzie możliwa w okresie od początku maja do końca października. Na terenie Wawrzkowizny funkcjonuje w dalszym ciągu stadnina koni.

Wszystko wskazuje na to, że latem na terenie ośrodka będą normalnie działały kąpielisko i plaża. Właściciel kompleksu miał do końca grudnia czas na złożenie do gminy Bełchatów wniosku w tej sprawie. Udało się nam potwierdzić, że taki dokument od spółki Elbest do urzędu wpłynął. Kolejnym krokiem będzie podjęcie gminnej uchwały w sprawie utworzenia sezonu kąpielowego i wykazu kąpielisk na terenie gminy Bełchatów w 2020 roku. Później na przełomie marca i kwietnia decyzję w sprawie dopuszczenia kąpieliska do użytkowania będzie musiał podjąć jeszcze bełchatowski Sanepid.

W związku z trudną sytuacją ekonomiczną spółki Elbest, w ostatnim czasie coraz głośniej nieoficjalnie mówi się o planach sprzedaży lub też wydzierżawieniu Wawrzkowizny prywatnemu inwestorowi. Koncern PGE GiEK takie pogłoski jednak stanowczo dementuje.

- Nie ma planów wydzierżawienia lub sprzedaży ośrodka Wawrzkowizna – zapewnia Sandra Apanasionek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE