Reklama

Ciepłe kaloryfery... Od kiedy w bełchatowskich blokach?

Opublikowano:
Autor:

Ciepłe kaloryfery... Od kiedy w bełchatowskich blokach? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka stopni na zewnątrz, do tego zimny, porywisty wiatr – od dwóch dni sporo z nas narzeka na chłód. Przyszła jesień i z takim stanem rzeczy pogodzić się należy, ale zmarznięci oczekujemy przytulnego ciepła w naszych mieszkaniach. Kiedy rusza sezon na ciepłe kaloryfery?, pytali dziś zziębnięci internauci na jednym z bełchatowskich for internetowych.

Niegdyś węzły ciepłownicze w całym Bełchatowie uruchamiano w jednym momencie, w odgórnie ustalonym terminie. Od kilku już lat początek sezonu grzewczego to sprawa poszczególnych zarządców budynków wielorodzinnych. Dlatego w niektórych w blokach na bełchatowskich osiedlach, lokatorzy już mają ciepłe kaloryfery.

- Gdy niska temperatura zewnętrzna utrzymuje się przez kilka dni lub lokatorzy zgłaszają potrzebę ogrzewania mieszkań, jest to sygnał dla zarządcy nieruchomości, że czas rozpocząć sezon grzewczy na osiedlach. Administratorzy przyjmują często umowne granice, co do wysokości spadku dziennej i nocnej temperatury na zewnątrz, wpływającej na włączenie ogrzewania w budynkach – informuje bełchatowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

PEC do włączenia ciepła jest gotowy, czeka tylko na decyzję wspólnot i zarządców budynków, a jedni i drudzy jak się okazuje od kilku dni już licznie zgłaszają potrzebę uruchomienia węzła.

- Automatyka pogodowa, która funkcjonuje we wszystkich węzłach będących własnością PEC, włącza lub wyłącza węzeł w zależności od temperatury. Urządzenia te analizują potrzeby budynku w odniesieniu do warunków zewnętrznych. Automatyka jest szczególnie pomocna w okresach przejściowych; w przypadku nagłego ochłodzenia we wrześniu czy czerwcu, np. w nocy lub nad ranem, uruchamia ogrzewanie budynku, a w momencie wzrostu temperatury zewnętrznej, np. o godz. 10.00 rano ogrzewanie zostanie wyłączone – dodają pracownicy PECu

Takie rozwiązanie, które jest standardem w budownictwie jednorodzinnym. Teraz doskonale sprawdza się także w blokach, bo minimalizuje koszty ogrzewania budynku oraz pozwala na uzyskanie komfortu cieplnego przez cały rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE