Reklama

Chciał wyzwolić rajdowego ducha w fiacie seicento, uciekając przed policją

Opublikowano:
Autor:

Chciał wyzwolić rajdowego ducha w fiacie seicento, uciekając przed policją - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas niedzielnych ogólnopolskich działań „Prędkość” policjanci z bełchatowskiej drogówki zatrzymali po pościgu 25-letniego kierowcę seicento, który najpierw nie zatrzymał się do kontroli, a później próbował uciec mundurowym. Dodatkowo okazało się, że kierowca miał 0,44 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

25 lutego 2018 roku od wczesnych godzin rannych policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". W tym czasie mundurowi skontrolowali 91 kierujących pojazdami, spośród których aż 78 przekroczyło dozwoloną prędkość.

Podczas kontroli w miejscowości Dubie (gmina Szczerców), policjanci „namierzyli” seicento, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zasygnalizowali kierowcy, aby się zatrzymał. Ten jednak zignorował policyjne sygnały, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Szczercowa. Policjanci ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po przejechaniu kilkuset metrów był już w rękach stróżów prawa. Jak się okazało, 25-letni kierowca fiata złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go do grudnia 2019 roku i kierował w stanie po użyciu alkoholu. Odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE