Reklama

Chciał wręczyć policjantom po "stówce", teraz grozi mu 10 lat

Opublikowano:
Autor:

Chciał wręczyć policjantom po "stówce", teraz grozi mu 10 lat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 10 lat pozbawienia wolności grozi rowerzyście, który nie tylko kierował jednośladem kompletnie pijany, ale próbował podczas policyjnej kontroli wręczyć mundurowym łapówkę.

W piątek, 13 lipca około godziny 18.00 policjanci patrolujący ulice Zelowa zauważyli rowerzystę jadącego całą szerokością jezdni, podjęli wobec niego interwencję.

- W pewnym momencie, gdy funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że konieczne będzie badanie trzeźwości podejrzewany wyjął z kieszeni pieniądze. Oświadczył, że w zamian za odstąpienie od czynności wręczy po 100 złotych każdemu z mundurowych. Funkcjonariusze uprzedzili mężczyznę, że takie zachowanie jest przestępstwem. Podczas jazdy do jednostki policji rowerzysta wyjął dwa banknoty i próbował wręczyć je funkcjonariuszom - informują policjanci z KPP w Bełchatowie

31-latek został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało blisko 2,5 promila. Teraz nieodpowiedzialny rowerzysta poniesie konsekwencję dwóch czynów - odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale również próbę wręczenia łapówki policjantom. W świetle przepisów za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE