Reklama

Reklama

Chcesz studiować? Właśnie ruszyła rekrutacja na niecodzienny Uniwersytet!

Opublikowano: wt, 6 sie 2019 08:40
Autor:

Chcesz studiować? Właśnie ruszyła rekrutacja na niecodzienny Uniwersytet! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Historia Polski z archeologią i filologia polska z dziennikarstwem, indeks oraz legitymacja studenta, wykłady i ćwiczenia prowadzone m.in. przez nauczycieli uniwersyteckich, wycieczki, a także juwenalia czy bal międzysemestralny – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla tych młodych bełchatowian, którzy w nadchodzącym roku szkolnym zdecydują się wstąpić do akademickiej braci. Rekrutacja na Uniwersytet Pierwszego Wieku właśnie ruszyła i będzie trwać do wyczerpania limitu miejsc.

Reklama

Przed nami kolejny już rok działalności bełchatowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Młodzi bełchatowianie ponownie będą mogli wziąć udział w regularnych spotkaniach, których celem jest nauka przez zabawę. Atrakcyjna forma i wykładów, i ćwiczeń, różnorodne formy przekazu, w tym prezentacje multimedialne, gry interaktywne, warsztaty, nauka przez ruch i działalność artystyczną – wszystko to sprawia, że mali żacy nie tylko uczą się mówić o trudnych sprawach, przyswajają niełatwe zagadnienia naukowe, ale również samodzielnie odkrywają otaczający świat, poszerzają własne horyzonty myślowe.

Pierwsze spotkanie zaplanowano na październik, ale zapisać swoje pociechy można już teraz. Formularz zgłoszeniowy oraz stosowne oświadczenia pobierzemy ze strony internetowej Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, otrzymamy je również bezpośrednio w obu placówkach. Wypełnione dokumenty wraz dwoma zdjęciami legitymacyjnymi i opłatą rekrutacyjną składamy w wybranej placówce. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

W roku akademickim 2019/2020, podobnie jak w ubiegłym, bełchatowscy żacy do wyboru mają dwa kierunki: filologię polską z dziennikarstwem oraz historię Polski z archeologią. Tradycyjnie wykłady i ćwiczenia odbywają się w miejskiej bibliotece lub Muzeum Regionalnym, a prowadzić je będą nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracownicy obu bełchatowskich placówek.

Studenci otrzymają legitymacje oraz indeksy, wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, a później balu międzysemestralnym i juwenaliach. Ważnym punktem programu uniwersyteckich spotkań będą różnorodne wycieczki oraz warsztaty.

Przypomnijmy, że UPW w Bełchatowie powołany został w 2015 r. dzięki współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa z UJK w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim. Prezydent miasta Mariola Czechowska, z której inicjatywy powstała uczelnia, wielokrotnie podkreślała, jak ważne dla młodego człowieka jest to, by nauka połączona była z rozwijaniem pasji i dobrą zabawą.

- Cieszę się, że dotychczas najmłodsi mieszkańcy tak chętnie brali udział w spotkaniach UPW.Mam nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Już po raz kolejny przekazywać będziemy nie tylko wiedzę historyczną, filologiczną czy dziennikarską, ale także zasady funkcjonowania wyższych uczelni – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Studentka

  Pomysł fajny, ale dlaczego można "studiować" tylko dwa kierunki i to humanistyczne? Dobrze by było zachęcić dzieci do nauki matematyki, fizyki czy chemii. Co z dziećmi, które chciałaby rozwijać swoje umiejętności w kierunkach ścisłych? Nie czarujmy się - one są bardziej ciekawe i dają większe możliwości pracy. Z tego co wiem to już kolejny rok trwania tego projektu, a ciągle tylko historia i dziennikarstwo....

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  sadasd

  A po co komu dzisiaj studia oprócz inżynierskich? Na humanistyczne idą tylko beztalencia, które chcą sobie przedłużać dzieciństwo. Tak, na prawo także. Jedyne sensowne kierunki to przedmioty ścisłe, a nie jakieś kebabowe dziennikarstwa i inne takie cuda.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Karol

  Nie dajcie się nabrać. Na początku miało nie być opłaty za "studia", później ją żądano, miało nie być opłaty wpisowej-też się pojawiła...Panie nie wiedziały czy je pobierać czy nie...masakra. Dzieci narzekały na nudy na zajęciach. Szkoda prądu...

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Tak

   Oszustwo jakich wiele w btw.