Reklama

Reklama

Chcą kolejnej ścieżki rowerowej. Wszystko zależy od... mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Chcą kolejnej ścieżki rowerowej. Wszystko zależy od... mieszkańców  - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów zachęca mieszkańców do głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego, do którego został zgłoszony projekt budowy ciągu pieszo-rowerowego w Zawadach wzdłuż drogi wojewódzkiej 485, na odcinku od skrzyżowania z drogą do Dobrzelowa w kierunku targowiska.

Reklama

Mieszkańcy gminy Bełchatów rozochoceni ubiegłorocznym sukcesem, kiedy to wywalczyli pieniądze na budowę ścieżki rowerowej i chodnika na odcinku od granic Bełchatowa do skrzyżowania z drogą do Dobrzelowa, postanowili raz jeszcze postarać się o wygraną w wyścigu o pieniądze z budżetu województwa. Tym razem wniosek złożono na budowę ciągu pieszo-rowerowego na kolejnym odcinku, którym będzie przedłużeniem tego, na który pieniądze gminie już przyznano w poprzedniem edycji budżetu. Tym razem walka toczy się o fragment do skrzyżowania z drogą w Dobrzelowie w kierunku targowiska.

Urząd już zachęca mieszkańców do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, która już trwa. Karty do głosowania można pobrać w bibliotece pedagogicznej przy ul. Czaplinieckiej lub też w samym urzędzie gminy (na parterze). Tam też znajduje się urna, do której można wrzucić swój głos.

- Pamiętajcie, głosować może każdy pełnoletni mieszkaniec województwa łódzkiego, ale można oddać tylko jeden głos – informuje gmina Bełchatów.

Na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego, które zostaną zrealizowane w 2022 roku, władze samorządu województwa przeznaczą łącznie 8 mln zł. Mieszkańcy będą głosować na jeden spośród 24 projektów zadań wojewódzkich (inwestycyjnych i remontowych). Koszt odcinka, o który wnioskuje gmina Bełchatów, to pół miliona złotych. Mieszkańcy mogą też głosować na mniejsze projekty powiatowe (tzw. nieinwestycyjne). Głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostanie przeprowadzone od 28 czerwca do 16 lipca. 

Gmina Bełchatów poinformowała, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisał umowę z firmą, która wybuduje ciąg pieszo - rowerowy w Zawadach od granic miasta do skrzyżowania z drogą do Dobrzelowa, na który mieszkańcy zagłosowali w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy