Reklama

Budowa drogi przez wkop w gminie Kleszczów. Ważna decyzja przełożona o kilka miesięcy

Opublikowano:
Autor:

Budowa drogi przez wkop w gminie Kleszczów. Ważna decyzja przełożona o kilka miesięcy  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów wciąż bez decyzji środowiskowej dla planowanej drogi przez wkop. Regionalna Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi przedłużyła wydanie dokumentu do końca kwietnia. Samorząd prowadzi prace projektowe inwestycji przez teren zwałowiska wewnętrznego kopalni, która ma znacznie skrócić kierowcom podróż pomiędzy Kleszczowem i Bełchatowem.

Do końca kwietnia przedłużono wydanie decyzji środowiskowej dla planowanej drogi przez wkop. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi w obwieszczeniu poinformowała, że dłuższy termin potrzebny na wydanie decyzji, związany jest z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym oraz skomplikowaniem sprawy administracyjnej.

Jak informuje gmina Kleszczów, obecnie trwają prace projektowe dotyczące drogi „przez wkop”. Został ustalony jej przebieg, prowadzone są uzgodnienia z firmami, do których należą sieci, położone w rejonie planowanej inwestycji (głównie z PGE GiEK). Prace projektowe mają zakończyć się jeszcze w tym roku, co oznacza, że w 2021 roku powinna rozpocząć się budowa drogi.

Nowa trasa z Kleszczowa będzie wiodła przez zwałowisko wewnętrzne Pola Bełchatów. Planowany odcinek nowej drogi rozpocznie swój bieg od skrzyżowania z obwodnicą Kleszczowa, a zakończy w pobliżu pierwszego zjazdu na teren elektrowni przy ulicy Energetycznej w Rogowcu, będzie miał ponad 5 kilometrów długości.

Na budowę drogi przez wkop mieszkańcy czekają od wielu lat. Skróci ona bowiem znacznie dystans pomiędzy Kleszczowem i Bełchatowem. Według szacunków kierowcy będą mieli do pokonania o 8 kilometrów mniej niż dotychczas podróżując drogą Rogowiec-Piaski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE