Reklama

Reklama

Ważna dla Bełchatowa inwestycja opóźniona. Wciąż nie ogłosili przetargu...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważna dla Bełchatowa inwestycja opóźniona. Wciąż nie ogłosili przetargu... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Budowa obwodnicy wschodniej Bełchatowa będzie opóźniona. Wiadomo już, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2022 r., a nie w tym roku, jak pierwotnie deklarowano. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi wciąż bowiem nie ogłosił przetargu...

Reklama

Nie sprawdziły się pierwotne zapowiedzi o rozpoczęciu budowy obwodnicy wschodniej Bełchatowa jeszcze w 2021 roku. Takie deklaracje wspólnie składały miasto wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Łodzi dokładnie 12 miesięcy temu. Dziś już wiadomo, że inwestycja będzie mogła rozpocząć się najwcześniej wiosną 2022 roku.

ZDW w Łodzi wciąż nie ogłosił bowiem przetargu na inwestycję, choć posiada już wszelkie niezbędne pozwolenia m.in. decyzję środowiskową i tzw. ZRID czyli zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

- Ogłoszenie przetargu planujemy obecnie na pierwszy kwartał przyszłego roku – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi. - Dopiero co przyjęto budżet na przyszły rok. Nadal czekamy również na decyzję w sprawie finansowania inwestycji z rządowego programu budowy obwodnic – dodaje.

Z kolei magistrat zapewnia, że wykupione zostały już niemal wszystkie grunty w przebiegu planowanej trasy. Dzięki czemu zabezpieczono teren pod jej budowę.

 – Miasto Bełchatów ma wykupioną niemal całość gruntów w przebiegu planowanej obwodnicy wschodniej. Na pozyskanie reszty są zabezpieczone pieniądze w naszym budżecie, zostały też podjęte przez wojewodę odpowiednie decyzje, umożliwiające zabezpieczenie spornych terenów. Ze strony miasta zrobione zostało wszystko, by inwestycja mogła się rozpocząć – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Pierwszy etap budowy obwodnicy będzie obejmował odcinek od ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Czyżewskiego. Drugi etap robót ma objąć trasę aż do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy budowaną jezdnię z istniejącą już obwodnicą północną. Wschodnia obwodnica Bełchatowa będzie liczyła w sumie 8 kilometrów. Miasto podkreśla, że inwestycja znacząco poprawi przepustowość komunikacyjną w południowej i wschodniej części Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy