Reklama

Brakuje policjantów w Bełchatowie. Chętnych do pracy szukali wśród... strażaków

Opublikowano:
Autor:

Brakuje policjantów w Bełchatowie. Chętnych do pracy szukali wśród... strażaków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ze względu na zagrożenie koronawirusem zawieszono postępowania kwalifikacyjne do służby w policji. Tymczasem na początku tego roku w bełchatowskiej komendzie było aż osiem wakatów. To najwięcej w ostatnich latach. Wielu funkcjonariuszy odchodzi bowiem na emeryturę, a chętnych do wstąpienia w policyjne szeregi jest wciąż za mało. Na początku marca, podczas organizowanych spotkań, do służby próbowano namawiać strażaków ochotników z okolicznych gmin.

W bełchatowskiej komendzie na początku tego roku na 216 etatów aż osiem było nieobsadzonych przez funkcjonariuszy. Niedobory kadrowe to problem, z którym policjanci borykają się od kilku lat. W Bełchatowie w 2019 roku były to 4 wakaty, rok wcześniej trzy, a w 2017 roku – 5.

Tymczasem w ostatnich dniach policja musiała wstrzymać postępowania kwalifikacyjne do służby w policji ze względu na zagrożenie koronawiursem.

- W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa, policjantów i pracowników Policji, zawiesza się do odwołania postępowania kwalifikacyjne w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji. W związku z tym, informujemy kandydatów do służby w Policji, aby nie zgłaszali się do jednostek Policji prowadzących postępowania kwalifikacyjne. Postępowania te zawieszone zostają do odwołania - poinformowała policja.

Na początku marca, zanim jeszcze ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego, z misją przekonania do pracy w policji wysłano bełchatowskie policjantki, które na specjalnie zorganizowanych spotkaniach przekonywały do tego strażaków ochotników. Wizyty funkcjonariuszy odbyły się m.in. w OSP w Wadlewie, Hucie, Podwodach oraz Bujnach Szlacheckich.

Uczestnicy spotkania otrzymali informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej. Zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi dostali też komplet dokumentów, które należy złożyć w kadrach bełchatowskiej lub łódzkiej policji.

- Liczymy, że nasze spotkania w tak licznym gronie ze Strażakami Ochotnikami z Wadlewa, Huty, Podwód oraz Bujen Szlacheckich przyniosą zamierzony efekt – kandydatów do służby w Policji oraz przyszłych policjantów, którzy już teraz wiedzą czym jest niesienie pomocy ludziom, którzy potrzebują wsparcia i naszej empatii – poinformowała policja w Bełchatowie.

Młodych funkcjonariuszy bełchatowska komenda z pewnością potrzebuje, bo w ostatnich latach wielu doświadczonych funkcjonariuszy odeszło na emeryturę. Ze statystyk wynika, że w 2017 roku szeregi policji opuściło 10 osób, w 2018- 5, a w 2019- 6 policjantów. Wynika z tego, że na emeryturę w ciągu trzech lat odeszło 21 osób. W tym czasie przyjęto 26 osób. Jak się okazuje, to niestety to wciąż za mało, aby obsadzić wszystkie potrzebne etaty. .

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE