Biegli nocą w strugach deszczu. Zobacz, jak wyglądały zmagania na ulicach Bełchatowa [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
195
zdjęć

Wydarzenia Ponad 200 biegaczy stanęło na starcie 5. edycji Biegu Nocnego w Bełchatowie. Pomimo kapryśnej pogody i padającego deszczu, nie brakowało emocji i wielu rekordów życiowych, a także... uśmiechów po przekroczeniu linii mety.

Za nami piąta edycja Biegu Nocnego w Bełchatowie. Ponad 200 biegaczy nie tylko z Bełchatowa, ale także z innych miast, stanęło na linii startu, która wyznaczona została na placu Narutowicza. Biegacze mieli do pokonania dystans 10 kilometrów.

Pierwszy na linii mety zameldował się Michał Wójcik (WOSIEK TEAM UKS DWÓJKA MILICZ) z czasem 31:01. Drugi był Sylwester Lepiarz (LKB RUDNIK ALPIN SPORT TEAM), który uzyskał rezultat 31:38, a trzeci Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva z czasem 32:17.

Wśród kobiet wygrała Martyna Wychowałek z Łodzi (37:00), druga była Klaudia Pawlus z Wschowa ((WOSIEK TEAM) z wynikiem 37:10, a trzecia Sylwia Hałaczkiewicz z Bełchatowa (KS DYNAMIC ŁÓDŹ) z czasem 38:28.

Pomimo kapryśnej pogody i padającego deszczu, uczestnikom dopisywały humory. Wielu z biegaczy pobiło własne rekordy życiowe, a na linii mety nie kryli radości z osiągniętych wyników. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody finansowe. Każdy z uczestników biegu dostał oczywiście pamiątkowy medal. Po biegu zawodnicy otrzymali też posiłek regeneracyjny, po którym odbyła się dekoracja.