Reklama

Bełchatowskie "emzetki" prawie jak Pokemony - namierzysz je dzięki smartfonowej aplikacji

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowskie "emzetki" prawie jak Pokemony - namierzysz je dzięki smartfonowej aplikacji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta zapowiada kolejne udogodnienia na pasażerów bełchatowskich emzetek - chodzi o mobilną aplikację, dzięki bez problemu „namierzymy” autobus, na który czekamy. Jak zapowiadają pracownicy magistratu oprogramowanie ma być gotowe jeszcze w tym roku, a korzystać z niego będzie mógł każdy, użytkownik smartfona z dostępem do internetu. Aplikacja będzie bezpłatna i łatwa w użyciu.

- Aplikacja podzielona będzie na moduły i zakładki, które umożliwią wyszukanie informacji o rzeczywistych odjazdach konkretnych linii komunikacyjnych z przystanków autobusowych na terenie miasta. Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem, które znajdzie się w aplikacji jest możliwość obserwowania rzeczywistej lokalizacji autobusów na trasie przejazdu. W każdym z 20 pojazdów MZK zainstalowane będzie bowiem automatyczne urządzenie lokalizujące. Podróżujący będzie mógł również sprawdzić aktualny poziom naładowania baterii w autobusach elektrycznych – wyjaśniają szczegóły projektu miejscy urzędnicy.

Aplikacja wyposażona będzie także w mapę Bełchatowa z zaznaczonymi przystankami komunikacji miejskiej. Naniesione na niej będą również najważniejsze obiekty publiczne i samorządowe, m.in. hotele, kościoły, szkoły i zabytki. Dzięki sygnałowi GPS będziemy mogli określić swoje aktualne położenie i w prosty sposób znaleźć najbliższy przystanek oraz dowiedzieć się jaką linią będzie można najszybciej dojechać w wybrane miejsce. Pasażerowie korzystający z aplikacji będą mogli także podejrzeć aktualny rozkład jazdy. Dokładne godziny odjazdu poszczególnych linii autobusowych będą widoczne zarówno w postaci tabliczki przystankowej, jak i widoku najbliższych odjazdów w czasie rzeczywistym.

Opracowanie i wdrożenie aplikacji mobilnej realizowane jest w ramach projektu „Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury do obsługi pasażerów w Bełchatowie” współfinansowanego w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Zgodnie z założeniami, aplikacja ma zostać wprowadzona do końca listopada. Wykona i opracuje ją firma Operibus z Jaworzna, a jej koszt brutto wynosi 153 tysiące złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE