Reklama

Bełchatowski sztab WOŚP zarejestrowany. Trwa nabór wolontariuszy do 27. edycji finału

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowski sztab WOŚP zarejestrowany. Trwa nabór wolontariuszy do 27. edycji finału - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła machina kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem 27. wielkie granie odbędzie się 13 stycznia 2019. Jeśli chciałbyś wesprzeć bełchatowską odsłonę WOŚP, to nadarza się ku temu doskonała okazja! Bełchatowski sztab poszukuje wolontariuszy!

Bełchatowski sztab jest już zarejestrowany, teraz czas na przygotowania finału, który odbędzie się galerii "Olimpia" i poszukiwania wolontariuszy. W Bełchatowie ich liczba została ustalona na poziomie 275 osób – tyle przygotowano tradycyjnych „wośpowych” zestawów, więc jak zaznacza szef sztabu decydująca będzie kolejność zgłoszeń.

- Szukamy wszystkich, którzy chcieliby się aktywnie zaangażować w zbiórkę datków na rzecz WOŚPu. Aby zarejestrować się jako wolontariusz trzeba mieć ukończone 18 lat, ale dla wszystkich młodszych dobra informacja – wolontariuszem może zostać osoba niepełnoletnia, wówczas jednak jest potrzebny opiekun prawny – informuje Rafał Kaleciński, szef bełchatowskiego sztabu WOŚP

A, że wiek przy kwestowaniu nie jest przeszkodą, świadczy przypadek jednego, chyba z najmłodszych w Polsce, wolontariuszy.

- W tym roku, oczywiście za pośrednictwem rodziców zgłosił się 1,5-roczny wolontariusz, na drugim biegunie mamy 67-latka i to jest najlepszy dowód na to, że idea WOŚPu jest otwarta dla wszystkich, warunkiem są tylko chęci – dodaje Kaleciński

Podobnie jak w latach ubiegłym i tym razem można się zarejestrować na dwa sposoby: osobiście, w siedzibie sztabu przy Wojska Polskiego 58 (siedziba auto szkoły Speed) i internetowo za pośrednictwem platformy: iwolontariusz.wosp.org.pl. Każdy wolontariusz na finał zostanie wyposażony w identyfikator, puszkę i tradycyjne serduszka.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

- W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – dodaje dyrektor ds. medycznych Fundacji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE