Reklama

Reklama

Bełchatowska impreza w innym miejscu niż wcześniej. Plany pokrzyżowała… budowa obwodnicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bełchatowska impreza w innym miejscu niż wcześniej. Plany pokrzyżowała… budowa obwodnicy - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za dwa miesiące biegacze z Bełchatowa i okolic ponownie będą mieli okazję zmierzyć się na trasie Biegu Nocnego. Tym razem jednak impreza sportowa odbędzie się na innych ulicach niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zmienić plan biegu ze względu na… budowę obwodnicy.

Reklama

Miejskie Centrum Sportu ogłosiło, że rozpoczęły się zapisy do tegorocznej edycji Biegu Nocnego. Udział w tej lubianej przez biegaczy imprezie będzie mogło wziąć 350 osób, a zapisy odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.online.datasport.pl. Co ciekawe zawodnicy startujący w kategoriach 60 lat i powyżej są zwolnieni z ponoszenia opłaty wpisowej.

Okazuje się jednak, że tym razem sportowcy nie będą mogli zmierzyć się na trasie, która wyjątkowo przypadła im do gustu w zeszłym roku. Zmianę planu biegu na organizatorach wymusiła trwająca w okolicach Bełchatowa duża inwestycja drogowa.

- Ubolewamy nieco nad tym, że musimy obecnie zrezygnować ze „starej” trasy, ale jest to uwarunkowane ogromną inwestycją drogową, jaką jest budowa wschodniej obwodnicy Miasta Bełchatowa. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy i czekaliśmy tak długo, jak tylko było to możliwe, aby pozyskać wszelkie informacje dotyczące terminów i zakresu prac, jakie przewidziano w tym czasie na odcinku drogi prowadzącej do Dobiecina – mówi Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Jak dodaje, dokumentacja potrzebna do organizacji biegu na ulicach miasta musi być gotowa w ciągu najbliższych dni, w związku z czym nie można było dłużej czekać z decyzją. Nowa trasa została upodobniona do tej z zeszłego roku, a MCS stara się o uzyskanie dla niej atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Wiemy, że poprzednia szybka trasa na dystansie 10 kilometrów przypadła biegaczom do gustu, ale są sytuacje, w których należy znaleźć pewien kompromis – przekazuje Woźniak.

Nowa trasa została już wstępnie zaakceptowana przez służby. Według planów zmagania rozpoczną i zakończą się na Placu Narutowicza. Po starcie zawodnicy przebiegną ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Generała Ludwika Czyżewskiego, Brata Alberta Chmielowskiego, Olsztyńską, Stanisława Staszica, Kempfinówka, Grota Roweckiego, Bawełnianą, aż do Pabianickiej. Na metę sportowcy wbiegną od strony urzędu miasta. Do pokonania będą dwie 5km pętle.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy