Reklama

Bełchatowianka, Edyta Lewandowska zastąpi Krzysztofa Ziemca w głównym wydaniu Wiadomości TVP?

Opublikowano:
Autor:

Bełchatowianka, Edyta Lewandowska zastąpi Krzysztofa Ziemca w głównym wydaniu Wiadomości TVP? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend portale internetowe obiegła informacja o zmianach na stanowisku prezentera głównego wydania „Wiadomości”. Według nieoficjalnych informacji portalu wirtualnemedia.pl, w studio TVP 1 miejsce Krzysztofa Ziemca ma zająć bełchatowianka – Edyta Lewandowska.

Medialna zawierucha wokół Krzysztofa Ziemca wybuchła po tym jak w „Wiadomościach” został wyemitowany materiał o mowie nienawiści po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adomowicza. Fala ostrej krytyki spadła na dziennikarza, bo w reportażu pojawiły się jedynie negatywne wypowiedzi polityków opozycji. Ziemiec poszedł na urlop, sprawy komentować nie chciał. Według nieoficjalnych informacji wirtualnemedia.pl, Krzysztof Ziemiec nie chce już prowadzić "Wiadomości", a na tym eksponowanym stanowisku ma go zastąpić znana widzom z TVP Info - Edyta Lewandowska.

Starsi czytelnicy zapewne pamiętają dziennikarskie początki Lewandowskiej, bo debiutowała w Radiu Bełchatów. Była także związana z radiem Classic. „Przygodę” z Telewizją Polską rozpoczęła w 1997 roku. Wówczas była gospodarzem programu „Twoja lista przebojów”, rok później poprowadziła festiwal w Opolu. W kolejnych latach była związana z łódzkim oddziałem TVP. W 2005 roku Edyta Lewandowska wróciła do TVP1, gdzie m.in. prowadziła boczne wydania „Wiadomości”. Była również prowadzącą magazynu „Kurier” w TVP3. Od 2007 roku dziennikarka rodem z Bełchatowa związana jest z TVP Info, przy czym od 2013 do 2016 roku nie pojawiała się na wizji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE