Reklama

Reklama

Szymon Pabich z Bełchatowa najlepszy w Polsce. Przed nim zmagania międzynarodowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PZM

Szymon Pabich z Bełchatowa najlepszy w Polsce. Przed nim zmagania międzynarodowe - Zdjęcie główne

foto PZM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w sobotę, 2 października, bełchatowianin Szymon Pabich będzie reprezentował Polski Związek Motorowy podczas finału FIA Region I International Best Young Driver 2021” w Modlinie.

Reklama

W połowie września na Poznańskim torze młodzi kierowcy z całego kraju rywalizowali o tytuł Najbezpieczniejszego Młodego Kierowcy 2021. Z 24 kandydatów wyłoniono trójkę laureatów, wśród których znalazł się także pochodzący z Bełchatowa, Szymon Pabich. To już czwarty sukces Szymona w tych zmaganiach — w 2018 i 2020 roku zdobył on drugie, w 2019 pierwsze miejsce.

- Najbezpieczniejszy Młody Kierowca to konkurs przeniesiony ze Słowenii na grunt Polski, ponieważ młodzi kierowcy stanowią grupę najbardziej niebezpiecznych kierowców w Polsce. Zamiast nagłaśniać negatywne przykłady, konkurs NMK promuje bezpieczne zachowania tej grupy kierowców - czytamy na stronie Polskiego Związku Motorowego

Rywalizacja o tytuł Najbezpieczniejszego Młodego Kierowcy 2021 rozpoczęła się od testu online z zasad i przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem były zmagania na Torze Poznań — te składały się z sześciu etapów, były to:

  • Test wiedzy przygotowany przez warszawski WORD i Komendę Główną Policji,
  • pierwsza pomoc powypadkowa,
  • slalom niesymetryczny tyłem z wykorzystaniem jedynie kamery cofania,
  • poślizg nadsterowny z utrzymaniem wyznaczonego pasa,
  • slalom niesymetryczny na czas,
  • wymiana koła na czas.
- Konkurencje praktyczne oceniali instruktorzy Automobilklubu Wielkopolski i Ratownicy PZM z AMK Limanowa, a nie były one proste. Szczególnie, że aura w tym roku nie dopisała i deszcz uprzykrzał życie uczestnikom — informują organizatorzy.

W zmaganiach na Torze Poznań najlepsi okazali się Szymon Pabich z Bełchatowa, Błażej Gambuś ze Skrzydłowic i Maciej Skrzypek z Bolesławca. Teraz, młodzi kierowcy spróbują swoich sił w zmaganiach międzynarodowych. "FIA Region I International Best Young Driver 2021" odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 października w Modlinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy