Reklama

Reklama

Uchodźcy z Ukrainy dotarli do Bełchatowa. Urząd ma ważny apel do mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uchodźcy z Ukrainy dotarli do Bełchatowa. Urząd ma ważny apel do mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojna na Ukrainie i cierpienie cywilów poruszyły Polaków, którzy otworzyli swoje serca dla sąsiadów zza wschodniej granicy. Mieszkańcy Bełchatowa, podobnie jak ludzie w całym kraju, przyjmują pod swój dach uchodźców. Magistrat ma jednak ważny apel do bełchatowian.

Reklama

Ogromna mobilizacja w związku z narastającą falą uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainą widoczna jest praktycznie w każdym zakątku kraju. Podobnie jest również w Bełchatowie, gdzie wielu mieszkańców zaangażowało się w zbiórki darów i transport z okolic polsko-ukraińskiej granicy uciekających przed wojną cywilów.

Okazuje sie, że wiele osób przyjęło obywateli Ukrainy do swoich domów i mieszkań. Według szacunków magistratu do tej pory uchodźcy znaleźli schronienie w ok. 40 lokalizacjach na terenie Bełchatowa. Mieszkańcy sami się oddolnie organizują i przygarniają pod swój dach kobiety z dziećmi z Ukrainy. 

Urząd miasta w Bełchatowie zaznacza jednak, że każdy kto przyjął obywateli Ukrainy, powinien zgłosić to odpowiednich służb, aby móc zalegalizować pobyt uchodźców. 

- Odzew ze strony mieszkańców jest ogromny, wielu ludzi dobrej woli już przyjęło uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy. Niewzykle ważne jest, aby takie osoby skontaktowały się z Miejskim Zespołem Zarządzania Kryzysowego - mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy magistartu. 

Jak dodaje, najlepiej skontaktować się drogą mailową na adres zko@um.belchatow.pl. W wiadomości koniecznie należy podać ilość osób, które znalazły schronienie w danym mieszkaniu bądź domu, w jakim są wieku i jak się nazywają. Należy podać też adres i telefon kontaktowy. 

- Wszystko po to, aby ułatwić kontakt z pracownikiem MOPS-u, który wesprze i pomoże załatwić kolejne formalności - wyjaśnia rzeczniczka miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy