Reklama

Reklama

Bełchatowianie odebrali nagrody od władz miasta. Kto został wyróżniony? [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Władze miasta przyznały nagrody za działalność w kulturze. Wyróżnionych zostało łącznie dziewięć osób, a także dwie organizacje z terenu Bełchatowa.

Reklama

W bełchatowskim muzeum odbyła się Inauguracja roku Kulturalnego, podczas której przyznano nagrody za osiągnięcia artystyczne i działalność na rzecz kultury.

Nagrodzenia zostali m.in. pracownicy MCK. Za organizację wydarzeń kulturalnych oraz opiekę nad zespołami plastycznymi wyróżniono bełchatowiankę Małgorzatę Kucharską. Za upowszechnianie kultury filmowej oraz edukacji medialnej nagrodę dostał Jacek Olejnik. Symboliczne jabłko otrzymała też Katarzyna Pawłowska, opiekun Grupy Teatralnej BAT za pracę przy organizacji wydarzeń kulturalnych oraz popularyzację teatru.

Nagrodzony został również Arkadiusz Kruk za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej. Wyróżnienie za pracę na rzecz kultury, podnoszenia jej jakości oraz za działania promujące bibliotekę i czytelnictwo otrzymała z kolei Aleksandra Pytel – Gaj. Za promocję biblioteki i czytelnictwa wyróżniona została też Katarzyna Ławniczak, a za całokształt pracy w dziedzinie popularyzacji muzyki klasycznej - Arkadiusz Załęczny. Z kolei za upowszechnianie historii miasta i regionu nagrodzono Cezarego Bukowca i Józefa Wodzińskiego.

Prezydent Bełchatowa nagrodą wyróżniła również chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata” pod kierownictwem Elżbiety Wesołowskiej.

- Nagroda specjalna, która przyznana została za całokształt działalności artystycznej, przeznaczona zostanie na zakup pianina i strojów – informuje bełchatowski magistrat.

Władze miasta postanowiły również nagrodzić działalność Hufca ZHP Reduta w Bełchatowie oraz wkład druhen i druhów w popularyzację historii i kultury naszego miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy