Reklama

Reklama

Zmiany w trasie „Bełchatowskiej Piętnastki”. Sprawdź, na jakich ulicach będą utrudnienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiany w trasie „Bełchatowskiej Piętnastki”. Sprawdź, na jakich ulicach będą utrudnienia - Zdjęcie główne

Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już niedługo ponownie wystartuje jeden z najstarszych biegów w naszym regionie. W tym roku „Bełchatowska Piętnastka” odbędzie się na zmienionej trasie. Sprawdź, na jakich ulicach pojawią się biegacze.

Reklama

Za miesiąc, 20 listopada, odbędzie się już 25 edycja biegu ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”. Co roku na starcie stają setki pasjonatów biegania, chcących sprawdzić swoje siły na dystansie 15 kilometrów. Tym razem trasa uległa pewnej zmianie, a uczestnicy pojawią się na kilku ważnych drogach w mieście.

Zmagania tak, jak co roku, rozpoczną się przy Hali Energia, gdzie będzie znajdowało się biuro zawodów. Następnie sportowcy skierują się w ulicę 1 Maja, gdzie na rondzie skręcą w ulicę Staszica, a następnie w Olsztyńską. Dalej trasa będzie przebiegać osiedlowymi ulicami: Pomorską, Kaliską, Łowicką i Chełmińską. Później zawodnicy przebiegną przez: Sienkiewicza, Kempfinówkę, Piłsudskiego i Kwiatową, skąd trafią na Okrzei i Dąbrowskiego.

Aby pokonać cały dystans, czyli 15 km trzeba będzie przebiec trzy takie pętle. Dodatkowo odbędzie się bieg towarzyszący na 5 km, podczas którego uczetnicy będą musieli pokonać jedną pętlę. Mimo że do rozpoczęcia wydarzenia został jeszcze miesiąc, Miejskie Centrum Sportu przekazuje, że jest już coraz mniej wolnych pakietów startowych, zatem warto zapisać się wcześniej.

Co ważne, na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, a ich pula to prawie 10 tys. złotych. Za pierwsze miejsce w kategorii OPEN zarówno panie, jak i panowie mogą wygrać 800 zł. Nagrody za najlepsze wyniki zostaną rozdane również wśród biegaczy z Bełchatowa. Tutaj za zajęcie pierwszej lokaty można dostać 600 zł. Z kolei na krótszym dystansie w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn nagroda za pierwsze miejsce wynosić będzie 400 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy