Reklama

Reklama

Zmiany w kryterium dochodowym. Bełchatowianie mogą starać się o pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Bełchatowa

Zmiany w kryterium dochodowym. Bełchatowianie mogą starać się o pieniądze - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Bełchatowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ważne zmiany w kryterium dochodowym, które jest warunkiem pobierania stypendium szkolnego. Osoby, które dostały odmowę, mogą ponownie ubiegać się o pieniądze.

Reklama

Wraz z początkiem roku wprowadzono ważne zmiany związane z możliwością otrzymania stypendium szkolnego. Dotyczą one kryterium dochodowego, które trzeba spełnić, by otrzymać pomoc finansową. Dotychczasowa kwota, która wynosiła 528 zł., została podniesiona. Obecnie, aby ubiegać się o stypendium, dochód na jedną osobę w rodzinie nie mogą przekroczyć 600 zł.

Zmiana warunków przyznania świadczenia, to okazja dla osób, które starały się o pomoc materialną, ale dostały odmowę, z powodu przekroczenia obowiązującego w zeszłym roku progu finansowego. By móc ponownie ubiegać się o stypendium, osoby te muszą złożyć wniosek dostępny w urzędzie miasta, szkołach lub na stronie magistratu.

Starać się o pomoc finansową mogą również ci, którzy wcześniej nie złożyli wniosku. Jeśli teraz spełniają kryterium dochodowe.

Obecnie korzystający ze stypendium muszą złożyć oświadczenie, zawierające zgodę na zmianę decyzji przyznającej pomoc oraz potwierdzającą, że nie zmieniły się przyczyny stanowiące przyznanie stypendium. Ten dokument również jest dostępny w magistracie oraz szkołach.

Z tej formy pomocy finansowej mogą korzystać mieszkańcy Bełchatowa, którzy nie przekroczyli 24 roku życia i wciąż się uczą. Szkoły, do których uczęszczają, mogą znajdować się na terenie miasta lub poza nim. Stypendium może trafić do uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej. Świadczenie może być wypłacane w formie całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z edukacją. Środki wypłacane będą w formie zwrotu poniesionych wydatków na podstawie imiennych dowodów wpłaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy