Reklama

Reklama

Dzielnica Bełchatowa zyska nowe oblicze. Inwestycja będzie kosztować prawie milion złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Dzielnica Bełchatowa zyska nowe oblicze. Inwestycja będzie kosztować prawie milion złotych - Zdjęcie główne

Zielone Grocholice | foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie milion złotych – tyle miasto przeznaczy na realizację jednego z projektów, który zwyciężył w ostatnim budżecie obywatelskim, czyli inwestycji pn. "Zielone Grocholice". Urząd Miasta Bełchatowa poinformował, że na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z WFOŚiGW.

Reklama

Projekt "Zielone Grocholice", który zwyciężył w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego ma kosztować prawie 965 tys. zł. W połowie tego roku magistrat złożył do  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wniosek o jego dofinansowanie, a kilka dni temu do miasta wpłyneła odpowiedź z informacją, że został on rozpatrzony pozytywnine.

- Miasto otrzyma na realizację tego właśnie zadania dotację w wysokości do 786 tys. 37 zł, z czego do 314 tys. 415 zł stanowić ma pożyczkę, a do 471 tys. 622 zł przekazane ma zostanć w formie dotacji. Umowa z WFOŚiGW ma zostać podpisana jeszcze w tym roku – informuje magistrat.

Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się już wiosną, kiedy to pielęgnacji poddano drzewostan w parku im. Józefa Markiewicza, na skwerach przy ul. Tkackiej oraz po północnej stronie kościoła w Grocholicach.

Inwestycja zakłada jednak zdecydowanie więcej zmian. Zgodnie z projektem na skwerze w Rynku Grocholskim zmodernizowane zostanie oświetlenie, a teren po byłym basenie strażackim zostanie uporządkowany. Dodatkowo na budynku filii MCK zamontowane zostaną kamery monitoringu.

- W planach są także nasadzenia, a ławki i kosze na śmieci zostaną odnowione. Dodatkowo po stronie południowej zostanie wymienione podświetlenie najstarszych, zabytkowych drzew – zaznaczają urzędnicy.

W ramach tej inwestycji nowe oblicze zyska też park im. Józefa Markiewicza – zagospodarowany zostanie teren, gdzie znajduje się obecnie altana, która docelowo ma zamienić się w zadaszoną scene. Fani sportu na świeżym powietrzu zyskają ukrytą w głębi parku plenerową siłownie z kilkoma urządzeniami. Urzędnicy zapowiadają też, że odnowione zostaną alejki oraz metalowe ogrodzenie. Nie zabraknie również elementów małej architektury – ławek i koszy na śmieci.

Trzecim etapem projektu będzie odnowienie skweru przy ul. Tkackiej. Obecnie znajduje się tam plac zabaw, który zostanie zdemontowany. Pojawią się tam nowe karuzele i huśtawki.

- Wytyczona zostanie także ścieżka na niezagospodarowanej wcześniej części skweru – od przystanku przy ul. Częstochowskiej w kierunku ul. Tkackiej – dodają urzędnicy.

Prace demontażowe mają ruszyć jeszcze w tym roku, na resztę prac trzeba będzie poczekać do 2021 roku. Przypomnijmy, koszt całego projektu to 965 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy