Reklama

Reklama

Zatrzymania po rozróbie pod bełchatowskim stadionem. Znaleziono nielegalny towar za kilkaset tysięcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zatrzymania po rozróbie pod bełchatowskim stadionem. Znaleziono nielegalny towar za kilkaset tysięcy - Zdjęcie główne

Zdjęcie Pogląowe | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Bełchatowa, Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali osoby, które w październiku ubiegłego roku brały udział w bójce pod bełchatowskim stadionem. W trakcie przeszukania mieszkań, mundurowi znaleźli nielegalny towar o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Reklama

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z KPP z Bełchatowa, wsparci funkcjonariuszami z KWP z Łodzi oraz z KPP w Tomaszowie Mazowieckim realizowali zatrzymania trzech podejrzewanych o udział w bójce. Ta miała miejsce 16 października 2021 roku, jak podaje policja, grupa osób uczestniczyła wówczas w "konfrontacji siłowej" pod stadionem w Bełchatowie, podczas gdy na obiekcie odbywała się impreza masowa.

- W tej sprawie, w jej pierwszej fazie, praca bełchatowskiej policji doprowadziła do zidentyfikowania 5 sprawców w wieku od 24 do 40 lat. Zostali oni namierzeni i zatrzymani 22 października 2021 roku. W ich miejscach zamieszkania kryminalni podczas przeszukań zabezpieczyli materiał dowodowy. Wiele przedmiotów świadczy o ich przynależności kibicowskiej. U 40-latka policjanci znaleźli marihuanę — informuje nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowa bełchatowskiej policji.

Sprawcy usłyszeli zarzuty udziału w bójce, za co grozi do 3 lat więzienia, a także zostali objęci policyjnym dozorem. To nie był jednak koniec zatrzymań w tej sprawie. 27 stycznia 2022 roku, dzięki współpracy z policjantami z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego, mundurowi ustalili pozostałych uczestników październikowej bójki. 

- Akcję zatrzymań tych osób zorganizowano 27 stycznia 2022 roku. Funkcjonariusze podzieleni na kilka zespołów realizacyjnych jednocześnie "złożyli wizytę" podejrzewanym zamieszkującym na terenie podległym jednostce policji w Tomaszowie Mazowieckim — informuje nadkom. Kaszewska.

W trakcie prowadzenia działań mundurowi znaleźli też nielegalny towar — chodzi o tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzowych, a także narkotyki. W sumie zabezpieczono prawie 200 tys. sztuk papierosów oraz 55 kg tytoniu. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty, teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy