Reklama

Reklama

Bełchatów z budżetem na 2021 rok. Ponad 19 mln zł na inwestycje. Co nam wybudują?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Bełchatów z budżetem na 2021 rok. Ponad 19 mln zł na inwestycje. Co nam wybudują?  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miejska przegłosowała budżet Bełchatowa na 2021 roku. Plany finansowe miasta zakładają 297 mln zł na wydatki i 3 mln zł deficytu. Na inwestycje zaplanowano 19,5 mln zł.

Reklama

Uchwałę w sprawie budżetu miasta radni przyjęli niejednomyślnie. 17 rajców głosowało za, 1 był przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. W 2021 roku wydatki wyniosą 297 mln zł, a dochody 294 mln zł, co oznacza 3 mln zł deficytu.

- Przedstawiony budżet jest optymalny, na miarę naszych możliwości. Jest bezpieczny i możliwy do realizacji – mówiła podczas sesji Rady Miejskiej prezydent Mariola Czechowska.

Jednak z pewnością najbardziej mieszkańców interesują zaplanowane wydatki inwestycyjne, na które zaplanowano blisko 19,5 mln zł. Znaczną ich część pochłoną prace związane z poprawą jakości dróg i komunikacji w mieście. W 2021 roku przeprowadzony zostanie gruntowny remont ulicy Kwiatowej. To inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat. Miasto w końcu porozumiało się z powiatem i przejęło od starostwa zarządzanie tą ulicą. Powstanie też nowa ulica, która ma poprawić komunikację w Bełchatowie. Blisko kilometrowy odcinek połączy ulice Kopeckiego z Okrzei.

Jakie jeszcze inwestycje zaplanowano? To gruntowna modernizacja miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”, na którą dofinansowanie magistrat dostał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kontynuowane będą prace w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. W budżecie zapisano też budowę nowych parkingów w mieście. Te powstaną m.in. przy SP nr 12 na osiedlu Binków, ulicy Żeromskiego i Paderewskiego na osiedlu Przytorze, a także w sąsiedztwie bloku 227 na os. Dolnośląskim. Zaplanowano też termomodernizację i remont SP nr 13 oraz renowację parku w Grocholicach. Powstanie też ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Sercańskiej.

Z 297 mln zł zaplanowanych wydatków, najwięcej, bo aż 99 mln zł wraz z rezerwą przeznaczonych zostanie na oświatę. Na pomoc społeczną zaplanowano 18 mln zł. Obsługa świadczeń rodzinnych i programu 500+ to z kolei 75 mln zł.  Na transport i łączność, w tym na darmową komunikacją miejską w Bełchatowie, miasto zaplanowało aż 16,7 mln zł. Po 7 mln zł zapisano na sport oraz kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Blisko 1,2 mln zł zapisano w budżecie dla organizacji pozarządowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy