Kampania wyborcza to czas, w którym rodzi się wiele nowych pomysłów na funkcjonowanie samorządów. Podobnie jest również w naszym mieście. Dziś plan dla Bełchatowa przedstawił Patryk Marjan, lider KWW "Bełchatowianie".
Na liście pomysłów znalazły się zagadnienia związane z budową ulic, tworzeniem nowych miejsc pracy, a także transformacją energetyczną. Okazuje się również, że kandydat na prezydenta chce wprowadzić w funkcjonowaniu urzędu innowację. Co to będzie?
Cztery filary „Planu dla Bełchatowa”
Członkowie KWW „Bełchatowianie” chcą skupić się na czterech dziedzinach: bezpieczeństwie, przedsiębiorczości, mieszkańcach oraz dialogu. Wśród założeń programowych znalazło się m.in. tworzenie nowych miejsc pracy.
- Jeżeli nie zagwarantujemy miejsc pracy w naszym ukochanym mieście to tempo wyludniania się miasta, z którym mamy obecnie do czynienia niestety będzie przyspieszało. Dlatego już poczyniłem pewne rozmowy. Jesteśmy po wstępnych deklaracjach, jeżeli chodzi o ściąganie inwestorów do naszego miasta. Głęboko wierzę, że jeżeli otrzymam zaufanie mieszkańców, to uda się te rzeczy dopiąć – mówi Patryk Marjan.
Podczas konferencji poruszony został również temat ciepła w mieście. Marjan zapewniał, że jako prezydent będzie realizował inwestycje związane ze stworzeniem stabilnego systemu ogrzewania w mieście. Jednym z założeń KWW „Bełchatowianie” jest również wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
- Chcemy powołać Bełchatowskie Centrum Przedsiębiorczości, do którego młodzi przedsiębiorcy zaczynający prowadzenie swojej działalności gospodarczej będą mogli się udać i spokojnie popracować. Miejsce, w którym będą mogli zostawić swoje dokumenty firmowe, a także wymieniać się doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami. Miejsce, w którym będą mogli zostać przeszkoleni z nieustająco zmieniającego się prawa – wyjaśniał Patryk Marjan.
Wśród planów komitetu jest również powołanie rady przedsiębiorców, utrzymanie Młodzieżowej Rady Miejskiej, a także utworzenie Miejskiej Rady Seniorów. Na liście założeń znalazła się również obniżka podatków.
Wśród kandydatów komitetu jest wielu działaczy społecznych i członków lokalnych stowarzyszeń. W związku z tym w planie dla Bełchatowa znalazło się również utworzenie Bełchatowskiego Centrum Inicjatyw Społecznych.
Zrobi to jako pierwszy prezydent w historii Bełchatowa
Marjan podkreślał już, że ważne będzie dla niego również budowanie dialogu z mieszkańcami. Wówczas powiedział, że łatwiej jest porozmawiać z Joe Bidenem, czy Władimirem Putinem niż z panią Czechowską. Dialog stał się zatem czwartym filarem „Planu dla Bełchatowa” przygotowanego przez KWW „Bełchatowianie”. Marjan zadeklarował m.in. otwartość na lokalne media oraz cykliczne konferencje prasowe informujące o tym, co udało się zrobić i co jest w planach. Okazuje się, że dużą rolę mają tutaj odegrać również media społecznościowe.
- Coś, co nie istniało wcześniej, czyli kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych. Musimy odpowiadać na wyzwania XXI wieku. Mieszkańcy powinni mieć prawo bezpośredniego kontaktu z prezydentem za pośrednictwem mediów społecznościowych, za pomocą, chociażby live’ów na YouTubie, gdzie będą mogli zadawać pytania – mówił Patryk Marjan.
Jeśli plany dojdą do skutku, to Marjan będzie pierwszym prezydentem w historii Bełchatowa, który wprowadził takie rozwiązanie.
Komentarze (0)