Reklama

Reklama

Więcej patroli na ulicach miasta i powiatu. Policjanci będą pracować w czasie wolnym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP w Bełchatowie

Więcej patroli na ulicach miasta i powiatu. Policjanci będą pracować w czasie wolnym - Zdjęcie główne

foto KPP w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo, gmina Bełchatów i gmina Zelów przekazały pieniądze policjantom z naszego powiatu. Teraz na ulicach pojawi się więcej mundurowych, którzy w czasie wolnym będą pełnić dodatkowe patrole.

Reklama

Łącznie 80 tys. zł. przekazały lokalne samorządy do bełchatowskiej komendy. Dodatkowe fundusze mają wpłynąć na bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Przeznaczone zostaną bowiem na funkcjonowanie patroli ponadnormatywnych, które będą kontrolować miejsca niebezpieczne.

- Na dyslokacje ponadnormatywnych patroli wpływ mają zarówno mieszkańcy powiatu, jak i funkcjonariusze na bieżąco analizujący stan bezpieczeństwa. Policjanci uwzględniają występujące na danym terenie przypadki naruszenia ładu i porządku publicznego, biorą również pod uwagę zgłoszenia, które jako zagrożenia zamieszczane są przez społeczeństwo na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji.

Mundurowi dodatkowe patrole mają pełnić w ramach swojego czasu wolnego. Na taki cel jeszcze w kwietniu środki przeznaczyły gminy Bełchatów i Zelów. Odpowiednio było to 40 tys. przekazane przez wójta Konrada Koca i 10 tys. z zelowskiego budżetu. W obu gminach policjanci już pełnią dodatkowe patrole.

Na początku maja na taki krok zdecydowało się również bełchatowskie starostwo, które zawarło porozumienie z komendą. Do mundurowych w naszym mieście trafiło kolejne 30 tys. zł. W związku z tym policjanci dodatkową służbę na ulicach powiatu zaczną pełnić od początku czerwca.

- Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a dzięki doskonałej współpracy z samorządami pojawią się dodatkowe policyjne piesze patrole, które z całą pewnością przyczynią się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślił Grzegorz Czubakowski, Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy