Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Utrudnienia w centrum Bełchatowa. Mogą tworzyć się korki...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od poniedziałku, 21 marca, zamknięte dla ruchu samochodowego i pieszego jest skrzyżowanie ulic 1 Maja i Kwiatowej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Którędy wyznaczono objazdy?

Reklama

Od poniedziałku, 21 marca, kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja. Utrudnienia w centrum pojawiły się w związku z pracami prowadzonymi na ulicy Kwiatowej. Przebudowane zostanie bowiem również skrzyżowanie z ulicą 1 Maja, co ma zwiększyć jego przepustowość. Wykonany zostanie m.in. prawoskręt. Zmodernizowana ma też być sygnalizacja świetlna, powstanie nowe oświetlenie i nawierzchnia. To kolejny raz, kiedy w przeciągu ostatnich miesięcy, skrzyżowanie Kwiatowej i 1 Maja jest nieprzejezdne. Poprzednim razem miało to miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

W związku z zamkniętym skrzyżowaniem wielu kierowców, którzy dziś pojechali "na pamięć", musiało zawracać na ulicy 1 Maja. Na czas prac będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. 

Jak wygląda tymczasowa organizacja ruchu?

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego, ruch możliwy będzie jedynie do przychodni i policji, aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego,
  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,
  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja, można skręcić w ul. Dąbrowskiego: w prawo - w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei.

Zmiana tras emzetek

Zamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja, spowoduje również zmianę tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Natomiast na ulicy Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Utworzone zostaną także tymczasowe przystanki dla linii 1 i 2. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy